Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pomagać w budowaniu żywej wiary

  Ks. bp Piotr Sawczuk 26 czerwca 2021 r. w katedrze drohiczyńskiej przewodniczył Mszy św., na zakończenie której dokonał obrzędu rozesłania na oazy wakacyjne.

W homilii ks. Biskup nawiązał do trawiącego stanu pandemii, który dla różnych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot kościelnych, w tym dla Ruchu Światło-Życie, był czasem próby i weryfikacji. Wyraził nadzieję, że pomimo trudności „bilans z jednej strony pozytywnych owoców i pożytecznych doświadczeń, a z drugiej strony zamrożenia spotkań i wygaszenia zapału, okaże się ostatecznie pozytywny”. W kontekście czytań mszalnych podkreślił, że ruch oazowy stawia sobie za cel pomagać w budowaniu wiary żywej . Pomoc tę okazuje zarówno dzieciom jak i młodzieży oraz osobom dorosłym. „Ruch ma propozycję formacyjną o wielkiej wartości, sprawdzoną i dobrze funkcjonującą w okresie ostatnich kilkudziesięciu lat. Przynosi piękne owoce i ma bardzo duże zasługi dla Kościoła. Prośmy Boga o łaskę zachowania Ruchu Oazowego w dobrej duchowej kondycji” – powiedział ks. Biskup.

 

Na zakończenie Eucharystii ks. Łukasz Suszko – Diecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie poprosił ks. Biskupa o rozesłanie moderatorów i animatorów na wakacyjne oazy. Pasterz diecezji odmówił specjalna modlitwę. Następnie moderatorzy i animatorzy poszczególnych oaz, na wezwanie Diecezjalnego Moderatora, podchodzili do ks. Biskupa, aby otrzymać od niego zapaloną świecę. Przed ks. Biskupem stawiły się następujące delegacje:

OMDB w Sarnakach - moderator ks. Radosław Kalicki,

ODB 1 w Czartajewie - moderator ks. Sylwester Grzeszczuk,

ODB 3 w Nurcu Stacji - moderator ks. Mateusz Gołoś,

OND 1 w Kamionnej - moderator ks. Michał Sawicki,

ONŻ 1 w Drohiczynie - moderator ks. Michał Siduniak,

OR 1 w Broku - para prowadząca Agnieszka i Grzegorz Pawelec,

OR 1 w Bańskiej Wyżnej - para prowadząca Barbara i Ireneusz Siemek,

OR 1 w Zakopanem - para prowadząca Brygida i Marek Górniaczyk,

OR 2 w Zakopanem - para prowadząca Katarzyna i Sławomir Ślusarz.

Spotkanie stało się dobrą okazją, aby złożyć imieninowe życzenia ks. bp. Piotrowi Sawczukowi. W imieniu zebranych złożyła je Para Diecezjalna Domowego Kościoła Państwo Katarzyna i Sławomir Ślusarzowie.

Po błogosławieństwie uczestnicy mieli okazję wysłuchać konferencji ks. Dariusza Kucharka, który przybliżył temat owoców w życiu duchowym człowieka wierzącego.

W spotkaniu udział wzięli księża moderatorzy, animatorzy, para diecezjalna, różne diakonie oraz członkowie Ruchu Światło-Życie, działający na terenie Diecezji Drohiczyńskiej.

tekst i zdjęcia – ks. Marcin Gołębiewski

ZDJĘCIA