Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

BAL NIEPODLEGŁOŚCI W BIELSKU PODLASKIM

 

10 listopada br. z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Bielsku Podlaskim odbył się Bezalkoholowy Bal Niepodległości.

Polonez, zabawy integracyjne, quizy o tematyce historycznej i dobra muzyka,

to tylko część atrakcji jakie przygotowali wodzireje prowadzący imprezę. Uczestnicy balu mogli wysłuchać specjalnie przygotowanego na tę okazję koncertu pieśni patriotycznych wykonanego przez Chór Polskiej Pieśni Narodowej z Bielska Podlaskiego. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania utworów patriotycznych przez wszystkich uczestników balu. W trakcie balu była także możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Bal odbył się w duchu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, której założycielem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Nie da się piękniej obchodzić tak wielkiego wydarzenia, jak bez alkoholu. Jest to świadectwo wolności od zniewolenia i manifestacja naszego patriotyzmu.

Organizatorem balu była Wspólnota Domowego Kościoła – Gałąź Rodzinna Ruchu Światło – Życie (Rejon bielski). Honorowym Patronatem bal objęli: Jego Ekscelencja Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus i Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, zaś patronatem medialnym: Niedziela Podlaska i TVK Hajnówka. Wydarzenie też zostało wpisane do kalendarza oficjalnych obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Programu „Niepodległa” koordynowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

ZDJĘCIA