Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie opłatkowe w Sokołowie Podlaskim

 

W dniu 12.01.2019 r. w Sokołowie Podlaskim odbył się Diecezjalny opłatek wspólnoty Ruchu Światło – Życie gałęzi rodzinnej Domowego Kościoła. Na to ważne co roczne wydarzenie przybywamy całymi rodzinami ze wszystkich stron diecezji, przybywają przedstawiciele wszystkich rejonów w diecezji.

 

To uroczyste wydarzenie rozpoczęliśmy Eucharystią w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Tadeusz Pikus wraz z ks. Tomaszem Szmurło, ks. Jarosławem Błażejakiem – moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło – Życie, ks. Piotrem Arbaszewskim – moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła oraz
 ks. prał. Andrzejem Krupą – proboszczem parafii. Na początku mszy św., do ks. Biskupa, słowa powitania i podziękowania za przybycie do naszej wspólnoty skierowała para rejonowa węgrowska Elżbieta i Wiesław Gdula. 

 W trakcie Eucharystii usłyszeliśmy czytanie z 1 Listu św. Jana Apostoła oraz słowa Ewangelii według św. Jana. Podczas homilii Jego Ekscelencja ks. Biskup Tadeusz Pikus szczególną uwagę zwrócił na słowa św. Jana: „Człowiek nie może otrzymać niczego, co by mu nie było dane z nieba”. Wszystko co człowiek otrzymuje to zawsze płynie od Boga, który posługuje się między innymi prorokami, kapłanami, bowiem moc płynie przez kapłana, a nie od kapłana, dlatego też nie powinniśmy wątpić w moc udzielanych nam sakramentów takich jak: chrzest, bierzmowanie, małżeństwo. Podkreślił też bardzo mocno, że początek naszego życia jest w Bogu, otrzymujemy życie od Boga przez rodziców, a nie od rodziców.

 Po zakończonej mszy św. wszyscy licznie zgromadzeni: rodziny DK wraz z ks. Biskupem i pozostałymi kapłanami zrobili pamiątkowe zdjęcie. Następnie udaliśmy się do restauracji Forest na spotkanie opłatkowe i poczęstunek. Tam mieliśmy możliwość obejrzeć i wysłuchać koncertu kolęd Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”.  Po koncercie przyszedł czas na radosne, wzajemne składanie życzeń.

 Po przepysznym obiedzie był czas na rozmowy, pamiątkowe zdjęcia, wspomnienia wspólnie przeżywanych rekolekcji itp.

 Na zakończenie pragniemy podziękować Panu Bogu za ten cenny czas, za możliwość spotkania się z NIM w Eucharystii oraz w osobie drugiego człowieka, przyjaciół ze wspólnoty tej bliższej kręgowej, jak i tej dalszej rejonowej i z całej diecezji. Czasem jest tak, że jest to jedyny dzień w roku, aby móc spotkać się z rodzinami DK po drugiej stronie Bugu ;-) 

 Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przygotowanie tego wydarzenia i ciepłe przyjęcie.

 Z Panem Bogiem,

 Teresa i Sebastian Ostaszewscy (rejon bielski).

  

ZDJĘCIA Z WYDARZENIA