Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oaza Rodzin I st

W dniach od 15 do 30 lipca 2019 r.  W Zakopanem Stachonie  małżeństwa z różnych diecezji uczestniczyły w Rekolekcjach II stopnia,

które były zorganizowane przez  Domowy Kościół z Diecezji drohiczyńskiej. Razem było  nas 59 osób w tym 30 -oro dzieci w wieku od 1 roku do 14lat. Moderatorem na tej Oazie był ks dr Jarosław Błażejak - diecezjalny Moderator Ruchu Światło Życie,  parą odpowiedzialną  Agnieszka i Grzegorz Pawelec para diecezjalna DK Drohiczyn. Spośród 15 małżeństw przeżywających Rekolekcje,  6 małżeństw było z naszej diecezji: dwa z Hajnówki Agnieszka i Dariusz Pieśluk oraz Beata i Dariusz Znaczko, z Rudki Halina i Waldemar Szymoniak,  dwa z Łochowa Anna i Cezary Parys oraz  Małgorzata i Marcin Fabisiak.  Jako para muzyczna wspomagali nas  Milena i Patryk Sławińscy z diecezji warszawsko - praskiej. Codziennią Eucharystię Ks Jarek odprawiał w pobliskim SANKTUARIUM CUDOWNEGO Medalika w Olczy. Podczas dwóch tygodni rozważając Księgę Wyjścia Starego Testamentu szukaliśmy analogii do zniewoleń, które towarzyszą współczesnemu człowiekowi, aż do ponownego odkrycia, że jedyną drogą ku wolności jest całkowite zawierzenie swojego życia Panu Bogu.

 
 Agnieszka i Grzegorz Pawelec para prowadząca Rekolekcje II stopnia