Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Domowy Kościół po raz 39 na pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, tym razem w Częstochowie.

 Kilkadziesiąt osób z naszej diecezji drohiczyńskiej stawiło się 29 września w sali o. Kordeckiego na spotkaniu które prowadził ks. Krzysztof Dukielski, nowy moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.Przedstawił on założenia wypracowane dzień wcześniej na ogólnopolskim kongresie KWC. Potem wysłuchaliśmy wykładu prof. Krzysztofa Wojcieszka, członka zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Przybliżył nam treść Narodowego Programu Trzeźwości, którego jest autorem, w odniesieniu do KWC.

Najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza św., której  przewodniczył bp. Krzysztof Włodarczyk. Nawiązując do Krucjaty, podzielił się swoim świadectwem życia w abstynencji. Odniósł je do Ewangelii o Łazarzu. Spotkanie zakończyło się Drogą Krzyżową, podczas której wiele osób złożyło deklarację włączając się w dzieło KWC.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka to droga oparta na trzech elementach: ewangelizacji (rozumianej jako głoszenie Jezusa Chrystusa, który wyzwala człowieka), modlitwie indywidualnej i wspólnotowej oraz poście rozumianym jako całkowita abstynencja od alkoholu. Jej założyciel, ks. Franciszek Blachnicki, pragnął, aby KWC była drogą do odnowy narodu polskiego, do której wzywał Jan Paweł II w październiku 1978 roku, mówiąc: "Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa".
Bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom z naszej diecezji za wspólnie podjęty trud pielgrzymowania i włączenie się w dzieło KWC.
Bóg zapłać.

ZDJĘCIA