Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DIECEZJALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY

 

        W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim 19 października 2019 r. na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie spotkały się osoby związane tym ruchem. Hasłem spotkanie były słowa ”Moja niewola i moja wolność”. Punktem centralnym była Msza św. celebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka.
W homilii Ekscelencja wyraził radość ze spotkania i wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w ruch Światło-Życie. „Wasz Ruch ma wielką wartość formacyjną i wielkie zasługi dla Kościoła. Przybyliście, aby w tym powakacyjnym okresie wspólnie uwielbić Boga za Jego łaski otrzymane w poprzednim roku duszpasterskim, ale też zanieść

modlitwy i zawierzyć kolejny rok formacji oraz wszystkie sprawy, jakimi żyjecie wy i wasze wspólnoty na co dzień” – powiedział. Przywołał również postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego liturgiczne wspomnienie przypada 19 października, oraz Czcigodnego Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie.
Mszę św. koncelebrowali kapłani zaangażowani i związani z rucham oazowym. Oprawę muzyczną zapewniła schola parafialna.
Przed Eucharystią uczestnicy mieli okazję wysłuchać konferencji ks. Janusza Bolewskiego, który od niedawna pełni funkcję Diecezjalnego Moderatora Domowego Kościoła. Nie zabrakło czasu na dzielenie się w grupach. Spotkanie ubogaciła Godzina Świadectw. Bezpośrednim przygotowaniem do Eucharystii był namiot spotkania, czyli medytacja nad słowem Bożym.
Diecezjalny Dzień Wspólnoty był dobrą okazją, aby podziękować Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Pawelcom, którzy w ostatnim czasie pełnili posługę Pary Diecezjalnej Domowego Kościoła w Diecezji Drohiczyńskiej. Ich następcami zostali wybrani Państwo Katarzyna i Sławomir Ślusarzowie. Dziękowano również dotychczasowemu Diecezjalnemu Moderatorowi Domowego Kościoła ks. kan. Piotrowi Arbaszewskiemu. Jego funkcję przejął ks. Janusz Bolewski.
Na spotkanie przybyły również dzieci oraz młodzież, które w tym roku w czasie wakacyjnym brały udział w rekolekcjach oazowych. Pod okiem księży i animatorów twórczo spędzili czas w wyznaczonych grupach.
Tegoroczny Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchy Światło-Życie wpisuje się w obchody jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia i działalności ruchu oazowego na terenie Diecezji Drohiczyńskiej.


ks. Marcin Gołębiewski

                                                                             ZDJĘCIA