Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wezwani do dojrzałości w Chrystusie

  W sobotę 19.09.2020 r. w ośrodku rekolekcyjnym NOE w Broku, w ramach rozpoczęcia kolejnego roku formacyjnego, odbyło się spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła, stanowiącej rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie, które swoją obecnością uświetnił nasz ordynariusz ks. bp. Piotr Sawczuk.
Około godz. 10:15 pod przewodnictwem naszego Pasterza rozpoczęła się uroczysta Msza św. W kazaniu ks. Biskup przypomniał nam o wielkiej wartości jaką stanowi rodzina. „Rodzina – jak stwierdził bp. Piotr – która zawsze winna być Bogiem silna. Rodzina, w której małżonkowie uświęcają się nawzajem przekazując swoim dzieciom odpowiednie wartości i priorytety”. Ks. Biskup mówił o tym, jak wielkim darem i łaską

jest życie sakramentalne, codzienna modlitwa, lektura Pisma świętego, rekolekcje. Zauważył, że im więcej z siebie damy, tym więcej zyskujemy.
W naszym spotkaniu uczestniczyło łącznie kilkunastu kapłanów, a w tym ks. Łukasz Suszko, nowo mianowany moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, który na tym stanowisku zastąpił ks. Jarosława Błażejaka. Mieliśmy więc okazję, aby tuż po Mszy św., powitać nowego moderatora, a jednocześnie podziękować ustępującemu, który przez wiele lat gorliwie i z zaangażowaniem, przewodził całej naszej wspólnocie.
Kolejno nastąpiła „Godzina świadectw”, podczas której wybrane osoby lub małżeństwa dzieliły się doświadczeniem wiary i działania w ich życiu Jezusa. Świadectwa dotyczyły głównie trudnego okresu izolacji społecznej wywołanego ogłoszoną pandemią, który był czasem bez Eucharystii, wspólnych spotkań czy możliwości uczestnictwa w rekolekcjach. Odnosiły się również do przeżyć wakacyjnych, kiedy można było już w większym stopniu praktykować różne formy duchowego rozwoju.
Z wypowiedzianych świadectw można było wysnuć główny wniosek, który mówił, że jeśli ktoś zawierzył życie Jezusowi i otworzył własne serce na działanie łaski Bożej, to może być pewien, że Pan Bóg zawsze będzie blisko, w każdej sytuacji życia, towarzysząc i umacniając, tak że nic nas nie złamie, nic nie zerwie tej wyjątkowej łączności.
Około południa cała wspólnota udała się na posiłek, który był okazją do wspólnych spotkań i rozmów, a także zachwytu nad uroczym nadburzańskim krajobrazem. Po nasyceniu ciała i ducha mogliśmy wracać do domu.
Dziękujemy Panu Bogu za dar wspólnego spotkania. Wierzymy, że taka wspólnota, o jakiej mówił ks. Biskup w czasie swojej homilii i jaką staramy się na co dzień stanowić, jest potrzebna nie tylko nam, ale również parafiom, kapłanom i całemu Kościołowi. Teraz, gdy w czasie pandemii wielu z nas poczuło silny „głód” Eucharystii i wspólnoty – tym bardziej czujemy się wezwani, by zgodnie z tegorocznym hasłem Domowego Kościoła stawać się „Dojrzałymi w Chrystusie”.


Ania i Robert Giesek

ZDJĘCIA