Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PIELGRZYMKA KWC DO WADOWIC

 26 września br. odbyła się 41 Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Z okazji stulecia urodzin Karola Wojtyły miała ona miejsce w Wadowicach. Pielgrzymka przypomina nam wędrówkę, dlatego mieliśmy okazję trochę powędrować do miejsc odwiedzanych przez Jana Pawła II, które były szczególnie naznaczone jego obecnością przed pontyfikatem. Rozpoczęliśmy w kościele Św. Piotra, gdzie powitał nas moderator Centralnej Diakonii Wyzwolenia, ks. Krzysztof Dukielski. Po zapaleniu świecy przez Barbarę i Ireneusza Siemek, nastąpiła krótka adoracja Krzyża KWC. Była ona prośbą o uwolnienie z lęków i uwielbieniem Boga dającego dar wolności. Następnie dyrektor Muzeum Domu Jana Pawła II, ks. Łukasz Piórkowski wskazał nam istotne spostrzeżenia dotyczące więzi naszego papieża z Wadowicami. Moderator diakoni wyzwolenia archidiecezji krakowskiej ks. Mirosław Żak zapoznał nas

z więzami, które łączyły Jana Pawła II z KWC, wskazał siedem elementów bardzo istotnych; wolność, godność człowieka, krzyż, wezwanie do męstwa, ewangelizacja, patriotyzm, zawierzenie Niepokalanej.  Zakończeniem było świadectwo Stanisławy Orzeł, członkini Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, była jedną z uczestniczek grupy wręczającej księgę trzeźwości Janowi Pawłowi II. Po przemarszu do bazyliki uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, bp pomocniczy archidiecezji krakowskiej, w słowie skierowanym do pielgrzymów przypomniał o odpowiedzialności, jaka spoczywa na członkach KWC, jako tych, którzy niosą nadzieję. Nawiązując do ewangelii o oskarżających faryzeuszach (Mt 12,22-30) przestrzegał o demonie absurdu. bezwstydu, zniechęcenia i patologii który w obecnym czasie staje się normą życia codziennego. Pielgrzymkę zakończyła się Drogą Krzyżową w sanktuarium św. Józefa w klasztorze ojców karmelitów bosych. Ubogaceniem nabożeństwa były świadectwa osób zaangażowanych w KWC. Po raz kolejny mogliśmy poczuć ducha wolności, by z nową mocą po powrocie do swoich środowisk móc przeciwstawiać się temu, co uwłacza ludzkiej godności.

W pielgrzymowaniu uczestniczyło siedemnaście osób z naszej diecezji

 Kasia i Sławek                 

ZDJĘCIA