Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

List kręgu centralnego 2016/2017

Droga Wspólnoto!

Przekazujemy list kręgu centralnego na rok formacyjny 2016/2017 „Radość rekolekcji”. Zapraszamy do indywidualnej i małżeńskiej lektury oraz do zatrzymania się nad jego treścią w ramach spotkań wrześniowych. Niech jego słowa zaowocują pogłębieniem świadomości dotyczącej charyzmatu oazy rekolekcyjnej i realizacji zobowiązania uczestniczenia przynajmniej raz w roku w rekolekcjach.

List kręgu centralnego 2016

 

O modlitwie, poście i jałmużnie w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka

 

"Nowy człowiek, który żyje w nowej wspólnocie, nie może być obojętny, nie może się nie angażować, musi być twórczy, musi być aktywny "
ks. F. Blachnicki

 

Modlitwa wzmocniona jest postem, abstynencją całkowitą, wyrzeczeniem się napojów alkoholowych pod wszelką postacią. Abstynencja jest czynem miłości, czynem wyzwolenia, podaniem pomocnej dłoni tym, którzy nie mogę już wyzwolić się o własnych siłach. Miłość do słabych braci jest podstawową motywacją abstynencji.

dalej...

Pismo Zbliżenia

Od 2010 roku wydajemy ogólnopolskie pismo dla małżonków pt. „Zbliżenia”. Pismo ma charakter psychologiczny i uwzględnia wartości chrześcijańskie. Każdy numer poświęcony jest innej tematyce.

Piszemy prosto, konkretnie i profesjonalnie, poruszając problemy bliskie każdemu małżeństwu.

Od marca 2013 roku w naszej ofercie znajduje się również „Małżeńska Gra” – nowość na rynku – która uczy rozmowy, daje możliwość poflirtowania i pracy nad swoim związkiem. Doskonały prezent dla żony, sposób na mobilizację do rozmowy męża, albo prezent dla młodej pary.


 

 

 

Z NAUCZANIA PAPIEŻA FRANCISZKA

 „Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi: chrześcijanin nigdy nie może być smutny! Nie poddawajcie się zniechęceniu! Nasza radość nie pochodzi z posiadania wielu rzeczy, ale rodzi się ze spotkania Osoby: Jezusa, z tego, że wiemy, iż będąc z Nim, nigdy nie jesteśmy sami, nawet w chwilach trudnych, nawet kiedy na drodze życia napotykamy problemy czy trudności, które wydają się nie do pokonania, a jest ich tak wiele! Wówczas przychodzi nieprzyjaciel, przychodzi diabeł, wielokrotnie w masce anioła, i podstępnie wypowiada swoje słowo. Nie słuchajcie go! Idźmy za Jezusem!”

papież Franciszek

24 marca na Placu św. Piotra podczas Światowych Dni Młodzieży

NOWA EWANGELIZACJA

 Nowa Ewangelizacja ... co to jest ?

Od pewnego czasu słyszymy na falach Radia Rodzina konferencje ks. dr Macieja Krulaka na temat Nowej Ewangelizacji, czyli czegoś co dotyczy każdego z nas, każdego wierzącego człowieka, bo każdy z nas ma ciągle na nowo dzielić się z innymi radością spotaknia z żywym Jezusem. Zachęcamy do odsłuchania tych konferencji ( stopniowo bo już kilkanaście), przemyślenia, przemodlenia i wprowadzenia w życie.