Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O modlitwie, poście i jałmużnie w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka

 

"Nowy człowiek, który żyje w nowej wspólnocie, nie może być obojętny, nie może się nie angażować, musi być twórczy, musi być aktywny "
ks. F. Blachnicki

 

Modlitwa wzmocniona jest postem, abstynencją całkowitą, wyrzeczeniem się napojów alkoholowych pod wszelką postacią. Abstynencja jest czynem miłości, czynem wyzwolenia, podaniem pomocnej dłoni tym, którzy nie mogę już wyzwolić się o własnych siłach. Miłość do słabych braci jest podstawową motywacją abstynencji.

 Członkowie Krucjaty zobowiązują się nie tylko do niepicia, ale również innych nie częstują alkoholem i nie kupują alkoholu oraz na miarę możliwości uczestniczą w spotkaniach miesięcznych, podejmują konkretną posługę wobec uzależnionych braci, tworzą nowy styl życia i środowiska nowej kultury, uczą świętowania i spędzania wolnego czasu bez alkoholu, w radości chrześcijańskiej.

Patronką Krucjaty jest Niepokalana Matka Kościoła. Całe dzieło uważa się, za Jej dzieło, drugim patronem jest św. Maksymilian Kolbe - wzór miłości dającej siebie za braci - oraz św. Stanisław Biskup, który jest przykładem odwagi w dawaniu świadectwa wielkim wartościom oraz akt męstwa w trudnościach i prześladowaniu. Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest więc pierwszorzędną służba Ruchu Światło-Życie na rzecz dobra i wyzwolenia narodu. Idea Krucjaty cechuje się niezwykłą aktualnością. Wynika ona głownie:

1. Z panującej u nas dramatycznej sytuacji, na którą składa się nie tylko alkoholizm, ale narkomania, nikotynizm, seksualizm i zabijanie poczętego życia, pornografia, przestępczość. Istnieje konieczność skutecznego programu nie tylko terapii, ale i profilaktyki. Krucjata Wyzwolenia Człowieka łamie panujące obyczaje przez zmianę stylu życia ( "ja nie muszę, ty też nie musisz" ).

2. Krucjata Wyzwolenia Człowieka staje na gruncie prawdy: uświadamia sobie i innym sytuacje dramatyczną, nie ukrywa wstydliwie problemu, ale wydobywa go na światło dzienne. W miejsce zakłamania, którego jest sporo w propagandzie picia, Krucjata daje prawdę: są wśród nas bracia, którzy o WŁASNYCH siłach stanąć nie mogę, Możemy im pomóc duchowo przez post i modlitwę. Taka postawa zakłada ufność i odpowiedzialność ( "poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli").

3. Decyzja włączenia się do Krucjaty jest bardzo podmiotowa. Wiąże się to z osiągnięciem takiego stanu świadomości, że to ja podejmuję decyzje, deklaruje, że nie będę pić, częstować, kupować alkoholu. Będę się modlił w tych intencjach. Czynię to z miłości do drugiego człowieka, (bo mi na nim zależy, jestem przy nim)

4. Teologia Krucjaty jest oparta na podstawach biblijnych i nauczaniu Jana Pawła II

 Evangelium vitae). Bardzo dużo o wolności i służbie dla drugiego człowieka mówi też papież Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium. „Wolność i nadzieja idą w parze. Tam, gdzie nie ma nadziei, nie może być też wolności” Papież Franciszek

DO WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS CHRYSTUS

W Liście do Galatów św. Paweł Apostoł ukazuje istotę wezwania, jakie Bóg kieruje do każdego człowieka: "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. Zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli." (Ga 5, 1). Powołaniem chrześcijanina jest powołanie do wolności, ponieważ Bóg stworzył człowieka wolnym. Powierzył mu dar wolności. Wolność, o której mówi Apostoł, to nie prowadząca swawola do zguby, w lecz, wolność do której wyswobodził nas Chrystus oddając za nas życie. Cechami wyróżniającymi tę wolność są duch służby i miłość bliźniego, która nie waha się ponieść ofiary i trudu dla dobra innych. Prawdziwa wolnością jest tylko ta, która służy dobru i sprawiedliwości. Wybór nieposłuszeństwa i zła jest nadużyciem wolności i prowadzi do "niewoli grzechu" (KKK 1732). Zawiera więc aktualna naukę Kościoła na temat wyzwolenia

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka przedstawia drogę skuteczną, opartą na zwycięstwie Jezusa Chrystusa, na ewangelizacji, która ( z mocą ) jest głoszeniem Ewangelii Wyzwolenia, Dobrej Nowiny i na świadectwie życia ludzi wierzących w Chrystusa, który z miłości oddał za nas swoje życie. Krucjata jest walką o każdego człowieka, z szatanem, przeciwko szatanowi, wydzieranie każdego człowieka szatanowi, wydzieranie go złu, daje nadzieję na wyprowadzanie człowieka na wolność. I ta wolność promieniuje z wyzwolonych ludzi na tych, którzy jeszcze są w niewoli nałogu.

 Jeszcze raz zapraszamy wszystkich, którzy w duchu wolności i miłości pragną podjąć służbę na rzecz drugiego człowieka, na Pierwszy Diecezjalny Dzień Skupienia KWC do Czartajewa - 15 listopada 2014

Jezus czeka na Ciebie, pokaż innym, że jesteś wolny!

NADZIEJA ZAWIEŚĆ NIE MOŻE!

Z Panem Bogiem! do zobaczenia w Czartajewie

Odpowiedzialni za DDW

ks. Paweł Hryniewicki

Barbara i Irek Siemkowie