Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

W dniu 21 września b.r. Kościele Trójcy Przenajświętszej (Katedra) dobyła się Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, zwana też powakacyjnym Dniem Wspólnoty.

 Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu. To 30 minutowe spotkanie Żywego Kościoła z Żywym Chrystusem pod postacią chleba pomogło wyciszyć się, pozbierać myśli, podzielić się z Chrystusem (w ciszy serca) przeżyciami z wakacji oraz troskami nadchodzącego roku nauki, pracy, wzrastania w wierze.

O 10.30 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Romuald Kosk a współcelebransami byli:
ks. Dariusz i ks. Marek. Słowo duszpasterskie skierował do zgromadzonych ks. Jarosław Błażejak.
Zwrócił uwagę na fakt konsekwencji w wierze, jako nieustannego wzrastania. Przykładem była postać sł. Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego. Przypomniał o zadośćuczynieniu Panu Bogu i bliźniemu, jako wypełnieniu „Sakramentu Pokuty”. Dla lepszego przyswojenia tej prawdy posłużył przykład  Św. Mateusza, celnika a następnie apostoła, który zerwał z dotychczasowym życiem, rozdał swoją majętność potrzebującym i sam poszedł za Chrystusem. Wymieniona została również postać Św. Pawła i jego spektakularne nawrócenie. A wszystko to po to, abyśmy jeszcze lepiej zrozumieli temat – zadanie – na rok pracy 2013/2014, tj.  „NARODZIĆ SIĘ NA NOWO”. Potrzeba w sakramencie pokuty pojednać się z Bogiem i z bliźnim, aby zerwać jakiekolwiek przywiązanie do tego świata i nawet wbrew sobie pójść za Chrystusem. Analogią jest nasze życie zawodowe: jeżeli jeździmy na szkolenia, to znaczy, że potrzebujemy udoskonalenia naszej wiedzy
 i umiejętności, zerwania z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i wprowadzenia lepszych a często prawidłowych działań.

Na koniec Eucharystii podziękowano ks. Romualdowi Koskowi za 20 letnią posługę w Ruchu Światło-Życie. Słowa podziękowania skierowała obecna Para Diecezjalna: Danuta i Marian Gołosiowie, którzy przypomnieli pracę i owoce ks. Romualda. Atmosferę podziękowań oddają zdjęcia, charakteryzujące się: radością
i wdzięcznością za czas oraz osobiste oddanie ks. Romualda dla Ruchu (przez chwilę wspominano o „Kartkach” i własnoręcznym rozprawianiu „prosiaka”)

Podczas takiego spotkania nie może zabraknąć czasu na Świadectwa. Po skończonej Eucharystii czas został przekazany tym, którzy uczestniczyli w tegorocznych Oazach, jak również w przeszłości. Była to podróż po doświadczeniach, przeżyciach i tym czym dane osoby żyją na co dzień, ponieważ czas Oaz zmienił ich życie. Uczestnicy mówili o przyjęciu Jezusa jako „Pana i Zbawiciela” oraz codziennym życiu z Chrystusem. O pracy nad sobą po Oazie. Ma to szczególne znaczenie w zderzeniu się z rzeczywistością, w której już nie ma „Planu dnia” narzuconego przez Oazę, ale każdy z nas sam musi wybierać, aby w „szarym życiu” był czas na osobowe spotkanie z Bogiem. Mówiono również o „rozpaleniu” w sercu wielu zadań i poukładaniu ich, czyli najpierw wykonywaniu codziennych „szarych” obowiązków – bez ich zaniedbywania. Ponieważ to, co robimy dodatkowo nie może być realizowane kosztem zaniedbywania podstawowych obowiązków, czyli: nauki, pracy. Co nie powinno być odczytane, że skoro wypełniam moje codzienne obowiązki, to nic więcej nie powinienem robić. Taka postawa tylko będzie cofała nas w rozwijaniu „talentów”.

Zwieńczeniem dnia była wspólna agapa. Do brzuchów przemówiły słodkie bułeczki i gorąca herbata, a do serc dzielenie się przeżyciami w atmosferze agape.

Z Panem Bogiem,

Agnieszka i Tomek Gródkowscy z Łochowa

 

Dzień wspónoty Ruchu Światło-Życie: młodzież i rodziny, w Katedrze dnia 21.09.2013r.

Eucharystii przewodniczył ks. Romuald Kosk. Na zdjęciu „udało” się utrwalić: ks. Dariusza i ks. Jarosława.

Słowo do zgromadzonych skierował ks. Jarosław Błażejak

Podziękowania Pary Diecezjalnej, Danuty i Mariana Gołosiów, za 20 lecie posługi ks. Romualda Kosk dla Ruchu Światło-Życie 

Podziękowania i radość.

Świadectwem podzieliła się również Para Diecezjalna, zwracając uwagę tym co dał Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło- Życie w codziennym życiu