Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RELACJA ANI I MARIUSZA

28 września 2013 członkowie i kandydaci Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i ludzie , którzy chcą być bliżej Boga i drugiego człowieka pielgrzymowali do Krakowa na 33 pielgrzymkę KWC. Pragnęliśmy kolejny raz przeżyć te niesamowite chwile we wspólnocie “krucjatowców”. I udało się .

Naszą diecezję reprezentował rejon Kamionna w liczbie 27 osób z moderatorem rejonu ks. Pawłem Hryniewickim na czele. Bardzo nas cieszy,  że były z nami osoby z poza DK i młodzież.

Pierwszym punktem programu było Nabożeństwo Słowa w Centrum Jana Pawła II z konferencją ks. Wojciecha Węgrzyniaka. Dla nas najważniejsze były słowa, usłyszane kolejny raz a jakby nowe, że Bóg jest miłością. Bóg jest w stanie poświęcić niesamowicie dużo rzeczy materialnych, które i tak do niego należą, aby ratować jednego człowieka. W ewangelii jest to ukazane w przypowieści o uzdrowieniu opętanego. Jezus poświęcił stado świń, które kosztowały majątek ,aby ocalić jednego człowieka. Dla Boga najważniejszy jest człowiek.

Następnym punktem było przejście z Centrum Jana Pawła do Sanktuarium w Łagiewnikach. Droga krzyżowa z rozważaniami ks. Blachnickiego czytanymi przez nowego moderatora KWC ks. Wojciecha Ignasiaka. Dla nas to najbardziej poruszający moment. Przy rozważaniu Męki Pańskiej, przy każdej stacji były mówione świadectwa. Dzielili się ludzie wszystkich stanów- młodzi, księża, dorośli, ludzie zniewoleni i ci, którzy krucjatę podpisali ,żeby ratować bliskich. Jak wiele jest uzależnień: alkohol, narkotyki, telefon, Internet, lęk, depresja, hazard, konsumpcjonizm. Bóg wyzwala i pomaga żyć prawdą .

Uwieńczeniem dnia była Eucharystia. Pierwszy raz byliśmy w Sanktuarium Miłosierdzia, a gdy weszliśmy to poczuliśmy się jak u siebie. Ogromna miłość i ciepło przenika do samych kości człowieka gdy tylko przekroczy próg tej świątyni. Homilia ks. Ignasiaka to znów słowa do nas i do innych członków KWC , nie możemy być człowiekiem stada-mamy mieć swoje zdanie. Nie możemy narzekać jak nam jest żle tylko mnożyć dobro , które dostaliśmy od  Pana Boga . Zjednoczeni w krucjacie musimy mieć odwagę zmieniać swoje życie i dawać świadectwo. Nie możemy być śmiesznymi patronami KWC tylko świadkami mocarnego Boga, mamy działać.

Dla naszej pielgrzymki przewidziany był jeszcze jeden punkt-świadectwa na gorąca w autokarze  „jakie słowa nas uderzyły na tej pielgrzymce”, co dała nam obecność tutaj. Dzieliły się osoby z diakonii wyzwolenia , ci, którzy nie są związani z krucjatą a także młodzież. Bóg jest miłością , wyzwala z lęku, zniewoleń. Pokazuje , że mamy żyć miłością odpowiedzialną.

Dziękujemy Bogu za ten niesamowity dar , który nam dał, za ten czas łaski i mamy nadzieję , że za rok 27 września 2014 w Katowicach spotkamy się w większym gronie.

Szczęść Boże !

Anna i Mariusz Gołaszewscy z Sylwią i Pauliną .