Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie opłatkowe DK

Z radością informujemy,że w dniu 03.01.2015 r.
w Sokołowie Podlaskim w parafii salezjańskiej, miało miejsce doroczne spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie diecezji Drohiczyńskiej z księdzem biskupem Tadeuszem Pikusem.

 Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks.biskupa rozpoczęła tę uroczystość. Oprawę muzyczną liturgii sprawował chór Drohiczyńskich Warsztatów Pieśni Liturgicznej. Zgromadzonych gości powitał ks.Tomasz Szmurło moderator Domowego Kościoła  Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Podkreślił, że takie wspólne spotkanie jest z pewnością połączeniem z całym Kościołem Świętym pod przewodnictwem ks.Biskupa. Ks. Tomasz powitał parę diecezjalną Danutę i Mariana Gołosiów, parę rejonu Sokołów-Węgrów Hannę i Sławomira Pieniaków- gospodarzy uroczystości wspólnotowej oraz pozostałe pary rejonowe i wszystkich zebranych.

 W homilii ks.bp. Tadeusz Pikus podkreślił znaczenie wiary i miłości w rodzinie i znaczenie tych wartości w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Mówił o dobrej relacji do siebie małżonków, co z pewnością wpływa na dzieci. Źródłem miłości jest Bóg. Na Nim mamy budować swój "dom" tam, gdzie będziemy.

 Po Mszy Św. odbył się koncert Chóru  Drohiczyńskich Warsztatów Pieśni Liturgicznej - pięknie zaśpiewali kolędy, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewu.

 Następnie zgromadzeni w Kościele dzielili się opłatkiem z ks.biskupem i z całą wspólnotą Domowego Kościoła. Później gościnni gospodarze spotkania, zaprosili wszystkich na agapę. Wyśmienity posiłek i śpiewanie kolęd oraz serdeczne wspólne rozmowy z pewnością zachęciły do gorliwej pracy we wszystkich kręgach Domowego Kościoła Diecezji Drohiczyńskiej.

 Dziękujemy Bogu za autentyczne z Nim spotkanie w Eucharystii i za dar Wspólnoty.

 

                                                                                                 Małgosia i Henryk

Homilia Biskupa Tadeusza Pikusa

Podziękowania Pary Diecezjalnej

Powitanie przez Ks. Tomasza Szmurło

nagrania audio dzięki uprzejmości Lecha Zakrzewskiego - dziękujemy

Zdjęcia