Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oaza w Serpelicach

W dniach 29.01 -­13.02.2016 odbywają się rekolekcje "Oaza Nowego Życia dla Rodzin I stopnia". Pod opieką księdza moderatora Janusza Bolewskiego oraz pary animatorskiej Katarzyny i Sławomira Ślusarzów 14 małżeństw przeżywa sowje rekolekcje. Dodatkowe wsparcie stanowią dwa małżeństwa prowadzące kręgi – Barbara i Ireneusz Siemek, a także Agnieszka i Grzegorz Pawelec. Wszyscy podzieleni zostali na 3 kręgi, gdzie małżeństwa dzielą się refleksjami nad Słowem Bożym. Są małżeństwa z diecezji drohiczyńskiej, łomzyńskiej, warszawsko – praskiej, warmińsko – mazurskiej, siedleckiej, białostockiej. 

 

Od pierwszych chwil za sprawą organizatorów zapanowała bardzo ciepła, serdeczna, można powiedzieć rodzinna atmosfera. Wszyscy szybko się poznali i zintegrowali, szczególnie podczas pogodnych wieczorów. Opiekę nad liczną grupką dzieci sprawują animatorki muzyczne pod kierunkiem nieocenionej Magdy Chomać: Magda, Kinga, Natalia, Asia. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż dzieci jest trzydześcioro w bardzo zróznicowanym wieku. Poświęcenie i determinacja, z jaką oddają się tej pracy, jest godna podziwu. Śpiewy, tańce, zabawy, gry – to wiele punktów składających się na ich Minął już trzeci dzień, czyli tajemnica radosna – Narodzenie Pana Jezusa.To wyjatkowe przeżycie było bogate w niespodzianki. 1 lutego to jeszcze czas, kiedy w kościołach jest bożonarodzeniowa dekoracja. Od rana wszystkich uczestników powitał biały krajobraz – spadł śnieg, ku wielkiej radości dzieci.

 

Wieczorem odwiedzili Serpelice goście wyjątkowi – ks. bp Tadeusz Pikus z ks. moderatorem diecezjalnym Tomaszem Szmurło. Wspólna Eucharystia, ponowne pochylenie się nad tajemnicą Wcielenia i Narodzenia Jezusa, następnie kolacja, a na koniec niespodzianka. Dzieciaki pod kierunkiem animatorek przygotowały Jasełka, ten występ wywołał uśmiech na twarzy Księdza Biskupa. Wspólnie spiewano kolędy, a nawet tańczono, oczywiście dołączył do tego Ksiądz Biskup.

To dopiero początek, a tak wiele łask już przyniosły te dni, uczestnicy proszą o modlitwę na kolejne etapy nowych odkryć i przeżyć.

Jola i Jakub Celińscy