Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie opłatkowe DK

 

Coroczne spotkanie opłatkowe wspólnoty rodzin Domowego Kościała diecezji drohiczyńskiej odbyło się tym razem w zachodniej części diecezji, w  Łochowie, dnia 21 stycznia 2017. Punktem inauguracyjnym spotkania była oczywiście msza św. której przewodniczył Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus, koncelebrowali ks. dr Piotr Arbaszewski – moderator diecezjalny DK oraz ks. Łukasz Suszko moderator z Prostyni.

Na początku powitał wszystkich gospodarz parafii ks. proboszcz Roman Kowerdziej. A witać było kogo, bo oprócz ks. Biskupa i moderatora diecezjalnego DK na spotkanie przybyli: burmistrz Łochowa pan Robert Gołaszewski z żoną Katarzyną, para odpowiedzialna za filię warszawską Ania i Grzegorz Śliwowscy, para diecezjalna Agnieszka i Grzegorz Pawelec, pary rejonowe w tym gospodarze rejonu łochowskiego Agnieszka i Tomasz Gródkowscy a także wielu członków ruchu DK z całej diecezji – łącznie ok. 270 osób. Właśnie wśród nich ks. proboszcz dostrzegł małżeństwo z którym jako młody wikariusz 30 lat temu zaczynał tworzyć krąg DK w parafii Hajnówka.

W homilii ks. Biskup nawiązał do znaczenia dążenia do świętości w życiu każdego człowieka. Dla wszystkich z nas to właśnie świętość powinna być głównym celem życia, nie tylko naszego, ale również naszego współmałżonka i dzieci za które jesteśmy odpowiedzialni.

Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na koncert kolęd w wykonaniu łochowskiego chóru, w którym śpiewa ok. 80 osób, w tym również członkowie DK. Było to niezwykłe przeżycie duchowe i zrobiło ogromne wrażenie na zebranych, mimo tego, że zabrakło szefowej chóru naszej pani organistki, która się rozchorowała. Jednak wszyscy byli tak świetnie przez nią przygotowani, że nie dało się odczuć jej braku. A usłyszeliśmy kolędy mało znane, albo wręcz nieznane, ale jakże piękne, między innymi: „Luli laj, śpij syneczku”,  „Mario, czy już wiesz”, „Biała ziemia”, „Łokarynki, fujarecki” oraz tę, która najbardziej spodobała się ks. Biskupowi i ks. Piotrowi „Oto o północy”.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem z ks. Biskupem i z całą wspólnotą Domowego Kościoła. Ta część spotkania odbyła się już w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 3. Później gospodarze zaprosili wszystkich na wspólny obiad i agapę. Posiłek i śpiewanie kolęd oraz wspólne rozmowy wypełniły te ostatnie godziny spotkania.

 Dziękujemy Bogu za dar Wspólnoty, za tak liczne przybycie i spędzenie z nami tego radosnego czasu.

Do zobaczenia za rok.

 Renata i Jacek

DK Łochów

 

ZDJĘCIA