Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

21 listopada 2010 - KRĄG DIECEZJALNY W WĘGROWIE

SPOTKANIEKRĘGUDIECEZJALNEGO

Dnia 21 listopada 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie Kręgu Diecezjalnego. Tworzą go: Para Diecezjalna Domowego Kościoła wraz z Moderatorem Diecezjalnym DK oraz Pary Rejonowe, odpowiedzialne za formację w poszczególnych rejonach.

Spotkanie było kolejną okazją do dzielenia się życiem w Rejonach oraz poszczególnych kręgach. Pary Rejonowe informują o radościach i troskach wspólnot oazowych. Jest to także czas do poinformowania o planach ewangelizacyjnych w parafiach naszej diecezji.

 

Krąg diecezjalny to także czas wspólnego dzielenia się Słowem Bożym, modlitwy różańcowej oraz przekazania przez Parę Diecezjalną treści formacyjnych. Tym razem były to informacje z ostatniego DWDD (Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych).

Od pewnego czasu podejmowane są wysiłki tworzenia w diecezji Diakonii: Jedności, Ewangelizacji, Wyzwolenia, Modlitwy, Oaz Rekolekcyjnych. Te wysiłki niech będą otoczone modlitwą i chęcią włączenia się w konkretne posługi.

Ania i Grzegorz Śliwowscy przekazali informacje o Stowarzyszeniu "Diakonia Ruchu Światło - Życie" i jego statucie. Stowarzyszenie to jest formalnie zatwierdzone przez Episkopat Polski i skupia osoby najbardziej zaangażowane w posługę w Ruchu Światło – Życie .

Diakonia Diecezjalna Domowego Kościoła zaprasza na diecezjalny opłatek z Księdzem   Biskupem   w   dniu 8 stycznia 2011r. w Sokołowie Podlaskim.

Planowane są także następujące rekolekcje:

1) ORAR I st. w czasie ferii zimowych 16 – 20 luty 2010

2) Oaza Rodzin II st. w Bańskiej Wyżnej 13 VII -26 VII 2011

3) Rekolekcje Ewangelizacyjne 7-14 sierpnia 2011r

 

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego zakończyło się modlitwą, błogosławieństwem i wspólnym zdjęciem.

Ks. Romuald Kosk