Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

8 stycznia 2011 - OPŁATEK W SOKOŁOWIE PODLASKIM

BÓG JEST MIŁOŚCIĄ I UCZY MIŁOŚCI…

 8 stycznia br. o godz.15.00 wkościele Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim rozpoczęła się Eucharystia wspólnoty Domowego Kościoła diecezji drohiczyńskiej, kolędą „Do szopy hej pasterze” inaugurując doroczne spotkanie opłatkowe. Licznie przybyły rodziny z Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Rudki, Ciechanowca, Łochowa, Kamionnej, Węgrowa i Sokołowa Podlaskiego. Swoją obecnością zaszczycił nas również ks. Bp Antoni Dydycz. Mszęśw. w intencji rodzin koncelebrowali: ks. prałat Andrzej Krupa, proboszcz sokołowskiej parafii, ks. kan. Romuald Kosk, moderator DK oraz ks.Radosław Wiechnik, opiekun duchowy kręgów rodzin DK w Sokołowie Podlaskim.

Ks. Romuald na wstępie Mszy św. przywitał ks. Biskupa i przybyłe rodziny, ponadto wprowadził zebranych w trzyletni program liturgiczny „Kościół szkołą komunii”.

Homilię wygłosił ks. Biskup. Pasterz decezji z wielką troską uczulał nas na rzeczy istotne, zdolne jednoczyć ludzi. Prosił byśmy otwierali się na miłość, a przez nią zbliżali się do Boga i do braci. Ks. Biskup podkreślił, że tam gdzie jest miłość,tam nie ma trudności, których nie można pokonać. Zwrócił również uwagę, aby w duchu miłości i odpowiedzialności, a także cierpliwości wychowywać dzieci, by wzrastały one w tajemnicy zjednoczenia z Bogiem oraz w poczuciu bezpieczeństwa. Zachęcał nas, abyśmy od początku wprowadzali nasze dzieci w świadome przeżywanie obyczajów świątecznych, żeby praktyki religijne, związane z przeżywaniem religinych obrzędów, miały dla dzieci czytelny sens.

Po Eucharystii zebraliśmy się w sali parafialnej. Ks. Biskup poświęcił opłatek. Po odczytaniu EwangeliiAnna i Grzegorz Śliwowscy, pełniący posługę pary diecezjalnej DK, złożyli życzenia ks. Biskupowi, po czym wszyscy zgromadzeni dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Po skromnym poczęstunku Ks. Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Rozjechaliśmy się do domów, zabierając ze sobą przesłanie z homilii: „Bóg jest miłością i uczy miłości. Kto Boga miłuje, miłuje i braci. Kto w ogóle miłuje udziela pełni z siebie”.

Anna Wintoch