Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OPŁATEK DIECEZJALNY

7 stycznia br. w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łubinie Kościelnym

odbyło się spotkanie opłatkowe pasterza diecezji ks. biskupa Antoniego P. Dydycza z członkami Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15.00 uroczystą Eucharystią, sprawowaną przez Biskupa Antoniego, ks. prałata Tadeusza Osińskiego, ks. Romualda Koska, proboszcza tutejszej parafii i moderatora diecezjalnego DK oraz ks. Roberta Figurę. We Mszy św.  licznie uczestniczyły rodziny DK z całej diecezji.

Druga część opłatkowego spotkania odbyła się w nowo wybudowanej hali sportowej szkoły w Łubinie. W tej części spotkania, oprócz wymienionych wyżej kapłanów, uczestniczył ks. Jarosław Błażejak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.
Spotkanie w szkole rozpoczęły pięknie przygotowane przez tutejszych uczniów i nauczycieli Jasełka. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć ponadto przepiękną choinkę oraz wystawę bożonarodzeniowych szopek i gwiazd -  prace uczniów z okolicznych szkół.
Po podzieleniu się opłatkiem przy wspaniale przybranych stołach zasiadło ponad 200 osób. Był bigos, smaczne ciasta, owoce i napoje.
Ania i Grzegorz Śliwowscy podziękowali Rejonowi Bielskiemu za bardzo dobrą organizację spotkania.
My ze swej strony pragniemy serdecznie podziękować p. Jerzemu Zimnochowi, dyrektorowi szkoły w Łubinie, oraz jego żonie Dorocie za udostępnienie szkolnych pomieszczeń i prezentację Jasełek.

 


Halina i Ignacy Grzybowscy
Para Rejonowa z Bielska Podlaskiego

ZDJĘCIA