Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

100 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w Czajach

 Dnia 24.03.2021 roku o godz. 18 w Czajach,w kościele parafialnym pod wezwaniem
Matki Bożej Ostrobramskiej odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 100 rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Ksiądz Dariusz Misior , moderator rejonu bielskiego sprawował tę mszę świętą w intencji dziękczynnej za życie ks. Blachnickiego, o jego rychłą beatyfikację i cud za jego pośrednictwem. Równocześnie odbywała się transmisja internetowa, dla osób które nie mogły uczestniczyć bezpośrednio w eucharystii. Ks. Dariusz przypomniał nam życiorys ks. Franciszka Blachnickiego i to, że w swoim życiu kierował się prawdą i wiernie dźwigał krzyże które zsyłało mu życie. Po zakończeniu eucharystii odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. Wsłuchując się w notatki z celi więziennej, rozważaliśmy w skupieniu drogę krzyżową Pana Jezusa. Nabożeństwo to umocniło nas w tym trudnym czasie, dodało sił do niesienia własnych krzyży. Za co składamy ,,Bóg zapłać”

 

Halina i Waldek Szymoniak
rejon Bielsk Podlaski
diecezja drohiczyńska

ZDJĘCIA

Zaproszenie do Bielska Podlaskiego

  

 

 

        Zapraszamy

 

  

 

DW w Bielsku Podlaskim

 
 
 
 
Dnia 9 grudnia 2018 roku członkowie DK z rejonu Bielsk Podlaski przeżywali Adwentowy Dzień Wspólnoty.

DW w Bielsku Podlaskim

21 października 2018r w Bazylice Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty, Oazy Rodzin. Rozpoczęliśmy o 12:00 Mszą Świętą, którą celebrował ks. Tomasz Łapiński. Po mszy zostaliśmy w kościele na namiot spotkania. Następnie spotkaliśmy się wszyscy w salkach pod plebanią, gdzie konferencje wygłosił ks. Paweł Hryniewicki. Potem było spotkanie w grupach. Mówiliśmy o tym jak dawać świadectwo w dzisiejszych czasach. Spotkanie zakończyliśmy wspólną agapą.  

Bielsk Podlaski zaprasza!

  

 

    Wspólnota Domowego Kościoła z Bielska Podlaskiego zaprasza

                na bezalkoholowy Bal Niepodległościowy