Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie roku formacyjnego 2020/2021 w Kamionnie

  19 czerwca 2021r. uczestniczyliśmy w niecodziennej Eucharystii sprawowanej przez księdza Mariana Dobrowolskiego i księdza Wojciecha Ryczkowskiego kończącej rok formacyjny w Domowym Kościele z Rejonu Kamionna, w czasie której 5 małżeństw uroczyście wstąpiło do naszej Wspólnoty. Cała Wspólnota z rejonu Kamionna aktywnie zaangażowała się w przygotowanie i oprawę liturgii. W pierwszym komentarzu usłyszeliśmy piękne słowa: „ Serce nam się raduje, kiedy widzimy jak małżonkowie wśród całego zapędzonego świata szukają bliskości Boga ...”  W uroczystości oczywiście udział wzięła Para Diecezjalna Kasia i Sławek Ślusarz, którzy czuwają nad całą 

25_04_2021 Dzień Wspólnoty w Kamionnie

   W dniu 25.04.2021r. rodziny należące do Domowego Kościoła z rejonu Kamionna przeżywały ostatni w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 11.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnie. Po uroczystej Mszy Świętej Ks. Wojciech Ryczkowski poprowadził konferencję na temat: " Nowa Kultura jako życie pozytywnymi wartościami (a nie jedynie przeciwstawianie się negatywnym). Miłosierdzie jako praktyczny wymiar Nowej Kultury". Podczas katechezy Ks. Wojciech wskazał nam, że "Nowa Kultura" to przede wszystkim styl życia - ewangelizacja poprzez świadectwo w formacji typowo chrześcijańskiej. To branie odpowiedzialności już nie tylko za siebie, ale również za moje otoczenie, za rodzinę, za wszystkich z którymi się spotykam, przyjaciół, znajomych oraz nieprzyjaciół. Wybrzmiało, również że jednym z darów jaki możemy ofiarować bliźniemu to przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenia 

Wieczór wiary z ks. Franciszkiem Blachnickim w Kamionnie

11 kwietnia 2021 r. O godz. 18:00 w kościele parafialnym w Kamionnie sprawowana była Msza Święta po której odbył się Wieczór Wiary, poświęcony osobie ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.
Przedstawiona została na nim sylwetka tego wspaniałego człowieka, jego pełny trudnych przejść życiorys oraz momenty w których jego wiara była wystawiona na próbę. Przeplatanemu ze sobą tekstowi oraz pieśniom, które ubogacały to spotkanie towarzyszyła prezentacja, przedstawiające różne wydarzenia z życia kapłana. Przedstawione zostały również owoce ruchu światło życie na przestrzeni nie tylko Polski, ale i innych krajów gdzie również istnieją kręgi ruchu oazowego. Spotkanie było bardzo refleksyjne i można wyciągnąć z niego wiele wniosków, które jeżeli wprowadzi się w swoje życie mogą zaowocować i przynieść wartościowe efekty za równo dla własnego życia duchowego jak i dla otoczenia w którym się znajdujemy.

Katarzyna Klimek

ZDJĘCIA

Wielkopostny Dzień Wspólnoty w Kamionnie

   W dniu 14.03.2021r. w kościele parafialnym w Kamionnie , odbył się trzeci Rejonowy Dzień Wspólnoty. Uczestniczyły w nim małżeństwa z Kamionny i Prostyni. Wspólne przeżywanie tego dnia rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz.11.30, którą celebrował ks. Marian Dobrowolski. Po Eucharystii razem ze wspólnotą parafialną uczestniczyliśmy w
nabożeństwie Gorzkich Żali. Potem przeżyliśmy Namiot Spotkania. Rozważaliśmy 1P2-(1-10). Tematem dnia wspólnoty była formacja katechumenalna dokonująca się we wspólnocie. Konferencję do zebranych wygłosił ks. Marian Dobrowolski. W skierowanym do nas słowie wskazał rodzinę jako miejsce w którym dokonuje się katechumenat dojrzałego przeżywania wiary. Rodzina odgrywa rolę pierwszej małej wspólnoty, w której nowy człowiek wzrasta do bycia chrześcijaninem. W drodze do dojrzałości chrześcijańskiej ważne jest wspólne czytanie słowa Bożego, wspólna modlitwa oraz eucharystia. Ona przemienia i sprawia, że jesteśmy świadkami wiary. Uzdalnia do służby dla drugiego człowieka. Na zakończenie ksiądz moderator udzielił pasterskiego błogosławieństwa. W poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za siebie ze względu na okoliczności pandemii, dzień wspólnoty miał okrojony program. Pominęliśmy spotkanie w grupach i agape. Uczestnicy Dnia Wspólnoty otrzymali foldery z tematem i formą przeprowadzenia pracy w grupach, z sugestią do opracowania w małżeństwach, na dialogu lub wybranym przez siebie czasie. Cieszymy się bardzo z przeżytej we wspólnocie modlitwy i spotkania, które umocniło nas w naszej formacji i drodze do wzrastania w wierze.

Szczęść Boże, Maria i Sylwester Klimek

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2020/2021 w Kamionnie

W sobotę, 4 września 2020 roku w kościele parafialnym pw. NP NMP w Kamionnie wspólnota Domowego Kościoła, do którego należą małżeństwa z Kamionnej i Prostyni rozpoczęły kolejny rok formacyjny pn. „Dojrzałość w Chrystusie”.  Członkowie Ruchu Światło – Życie zebrali się na Eucharystii o godz. 18.00 w intencji rodzin Domowego Kościoła, celebrowanej przez ks. Wojciecha Ryczkowskiego. Następnie po Mszy Św. Para rejonowa Maria i Sylwester Klimek przywitali wspólnotę i poprosili małżeństwa o świadectwa, którym udało się w tym trudnym czasie pandemii uczestniczyć w wakacyjnych rekolekcjach, które umacniają relację rodzin z Bogiem.

Para rejonowa zaprezentowała parom plan na nowy rok formacyjny 2020/2021, po czym wręczyli wraz z ks. Moderatorem Marianem Dobrowolskim świece, które podczas spotkań będą znakiem obecności Chrystusa i znakiem jedności z całym Ruchem Światło – Życie.
Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, po czym ks. Marian Dobrowolski udzielił wszystkim błogosławieństwa do owocnej pracy formacyjnej w ciągu całego roku.

ZDJĘCIA

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W KAMIONNIE

 
 
                                     
                              Szczęść Boże, Wspólnoto !
 
W sobotę, 20 czerwca 2020 roku o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. NP NMP w Kamionnie  odbyła się msza św. z okazji zakończenia roku formacyjnego DK w naszym rejonie, do którego należą małżeństwa z Kamionnej i Prostyni.
Był to czas na podsumowanie i zastanowienie się nad zagadnieniami tego roku "wolni i wyzwalający" jako tematy zbliżające nas do Pana Boga i bliźniego. Był to też trudny czas - wyjście na pustynię- w obliczu pandemii koronawirusa. Czy sprawdziliśmy się jako wspólnota i ludzie wierzący?