Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2020/2021 w Kamionnie

W sobotę, 4 września 2020 roku w kościele parafialnym pw. NP NMP w Kamionnie wspólnota Domowego Kościoła, do którego należą małżeństwa z Kamionnej i Prostyni rozpoczęły kolejny rok formacyjny pn. „Dojrzałość w Chrystusie”.  Członkowie Ruchu Światło – Życie zebrali się na Eucharystii o godz. 18.00 w intencji rodzin Domowego Kościoła, celebrowanej przez ks. Wojciecha Ryczkowskiego. Następnie po Mszy Św. Para rejonowa Maria i Sylwester Klimek przywitali wspólnotę i poprosili małżeństwa o świadectwa, którym udało się w tym trudnym czasie pandemii uczestniczyć w wakacyjnych rekolekcjach, które umacniają relację rodzin z Bogiem.

Para rejonowa zaprezentowała parom plan na nowy rok formacyjny 2020/2021, po czym wręczyli wraz z ks. Moderatorem Marianem Dobrowolskim świece, które podczas spotkań będą znakiem obecności Chrystusa i znakiem jedności z całym Ruchem Światło – Życie.
Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, po czym ks. Marian Dobrowolski udzielił wszystkim błogosławieństwa do owocnej pracy formacyjnej w ciągu całego roku.

ZDJĘCIA

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W KAMIONNIE

 
 
                                     
                              Szczęść Boże, Wspólnoto !
 
W sobotę, 20 czerwca 2020 roku o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. NP NMP w Kamionnie  odbyła się msza św. z okazji zakończenia roku formacyjnego DK w naszym rejonie, do którego należą małżeństwa z Kamionnej i Prostyni.
Był to czas na podsumowanie i zastanowienie się nad zagadnieniami tego roku "wolni i wyzwalający" jako tematy zbliżające nas do Pana Boga i bliźniego. Był to też trudny czas - wyjście na pustynię- w obliczu pandemii koronawirusa. Czy sprawdziliśmy się jako wspólnota i ludzie wierzący? 

"Odpowiedzialnie wobec stworzenia" - ostatni Dzień Wspólnoty w tym roku

 
W dniu 26.04.2020 w Kamionnie odbył się ostatni w tym roku Dzień Wspólnoty pod hasłem "Odpowiedzialnie wobec stworzenia".
Wzięły w nim udział kręgi z parafii Prostyń i parafii Kamionna, które tworzą jeden rejon.
Moderatorem Domowego Kościoła rejonu Kamionna jest ksiądz Marian Dobrowolski, dzięki jego otwartości Dzień Wspólnoty mógł się odbyć. Mieliśmy oddzielną mszę świętą. 
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Namiotem Spotkania, następnie przeżyliśmy, niektórzy po długiej przerwie, eucharystię na której kazanie wygłosił ksiądz Maciej Domaszczyński, który opiekuje się kręgami Domowego Kościoła parafii Prostyń. Następnie w temacie Dnia Wspólnoty konferencję wygłosił ksiądz Wojciech Ryczkowski, który w parafii Kamionna opiekuje się najmłodszymi kręgami.

Bezalkoholowy Rodzinny Bal Sylwestrowy 2019/2020.

   Pierwszy raz Rodziny z Domowego Kościoła przy parafii  Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni zorganizowały Bezalkoholowy Rodzinny Bal Sylwestrowy. O godzinie 18.00 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta msza święta dziękczynna. Następnie wszystkie rodziny i zaproszeni goście udali się do świetlicy w Złotkach. Już na samym początku przywitała nas wspaniała muzyka i piękny wystrój sali,  zegary wybijające kolejne godziny, białe, czarne i złote balony oraz wspaniałe oświetlenie, które zmieniało swoją barwę w zależności od rodzaju muzyki ,dając swoim blaskiem odpowiedni nastrój do tańca i zabawy. Po uroczystym powitaniu wszyscy skosztowali smacznych dań, a potem ruszyli do tańca . Bal sylwestrowy to okazja do niezapomnianej  zabawy wśród wspaniałych ludzi, przy dobrej

Niedziela Świętej Rodziny-Świętem patronalnym Domowego Kościoła.

   W  niedzielę 29 grudnia 2019 roku nasze myśli biegną do Nazaretu, gdzie Jezus, Maryja i Józef dzielili los wielu współczesnych sobie rodzin. Tym, co stanowi dla nas przykład, jest miłość, która była w tej rodzinie zawsze na pierwszym miejscu. Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, to przed oczyma stają nam rodziny, w  których się wychowaliśmy, które podziwiamy, które spotykamy, a w szczególności te,  w których żyjemy. Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia uświadamiamy sobie jeszcze bardziej ich ważną rolę w naszym życiu. Tego dnia w Liturgii Słowa Bożego, słyszymy mocne słowa, które są kwintesencją zasady poszanowania rodziny i rodziców. Kościół stawia nam Świętą Rodzinę  za wzór rodziny chrześcijańskiej.  W swojej homilii ks. Łukasz zwrócił szczególną uwagę na duchową dojrzałość na miarę  Świętego Józefa, który jako człowiek 

BAL „CHRYSTUSA KRÓLA”

     

     

  

23 listopada 2019 roku. Wspólnota Domowego Kościoła , rejonu Kamionna zorganizowała Bezalkoholowy Bal „Chrystusa Króla”. To na przestrzeni 5-ciu lat czternasta impreza bezalkoholowa, która odbyła się w naszym rejonie. Dotychczas odbywały się „Randki małżeńskie”, „Bale Sylwestrowe”, „Bal na stulecie odzyskania Niepodległości”. Bal „Chrystusa Króla” organizowany jest w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, ma przybliżyć ideę życia w trzeźwości, oraz ukazać wartość życia bez alkoholu. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Eucharystią która odprawiona została w kościele parafialnym. Następnie udaliśmy się do