Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014

W sobotę 18.01.2014 r. w parafii Kamionna, odbył się coroczny opłatek Domowego Kościoła, który zgromadził rodziny z całej diecezji. Przyjechały z Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Rudki, Ciechanowca, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Łochowa, Prostyni i oczywiście były obecne rodziny z Kamionnej.

Uroczystość rozpoczęła się eucharystią, której przewodniczył moderator DK, ks. Tomasz Szmurło. Koncelebransami byli: ks. Jarosław Błażejak – moderator Ruchu Światło-Życie oraz ks. Paweł Hryniewicki i ks. Łukasz Skarżyński – obaj posługujący rodzinom Domowego Kościoła. Homilię wygłosił przybyły, jak co roku na nasz opłatek, ks. Biskup Antoni Dydycz, którego przywitał proboszcz miejscowej parafii, ks. Marek Bielak.

Ks. Biskup odniósł się do Świętej Rodziny z Nazaretu, jako wzoru do naśladowania. Podkreślił bardzo mocno rolę małżeństwa, jako sakramentalnego związku kobiety i mężczyzny. Tylko małżeństwo połączone świętym sakramentem może stać się fundamentem do budowy zdrowej rodziny i miejscem wychowania dzieci na dojrzałych chrześcijan.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali OSP w Baczkach, za udostępnienie której składamy serdeczne podziękowania na ręce pana Grzegorza Śliwoskiego. 

Wśród nas byli obecni także ks. Marek Bielak i ks. prał. Tadeusz Osiński, którzy służą posługą rodzinom DK.

Po odczytaniu ewangelii przez ks. Tomasza, nastąpiło składanie życzeń, które przebiegało, tak jak zwykle, w atmosferze radości, życzliwości i serdeczności, a czasami także powagi, która wynikała z troski o rodziny przeżywające różnego rodzaju trudności. 

Za przygotowanie całej uroczystości, poczynając od oprawy liturgicznej eucharystii, a kończąc na wspaniałym cieście i jeszcze wspanialszej atmosferze, składamy serdeczne podziękowania całej wspólnocie DK w Kamionnej. Niech te podziękowania, które złożyliśmy na ręce pary rejonowej odpowiedzialnej za organizację – Ani i Mariusza Gołaszewskich – będą wyrazem wdzięczności całej wspólnoty diecezjalnej, za tak przygotowane spotkanie opłatkowe.

Danuta i Marian Gołosiowie.