Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

UROCZYSTOŚĆ W PROSTYNI

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Piękne słoneczne popołudnie, pierwszej niedzieli wielkiego postu, towarzyszyło nowo powstającej Wspólnocie Domowego Kościoła w Prostyni. To właśnie tego dnia w bardzo uroczysty sposób zaprosili Jezusa do swego życia, przyjęli Go jako Pana i Zbawiciela.

 

Po Adoracji Najświętszego Sakramentu, sakramencie Pojednania, klęcząc u stóp Pana oddali Mu swoje życie. A Pan obecny w Chlebie błogosławił każdemu małżeństwu.

Podsumowaniem tego Uroczystego Aktu była pięknie przygotowana Eucharystia. W kazaniu ksiądz proboszcz Sanktuarium - ks Ryszard Zalewski, wyraził swoją radość, że w dzisiejszych czasach są nadal ludzie, dla których Jezus jest ważny, że przyjmuja Go do swego życia z radością i chcą kroczyć w tak trudnych czasach Jego drogą. Z zadowoleniem powitał fakt powstania wspólnoty Domowego Kościoła w Jego parafii.

Po uroczystościach w Kościele, ci którzy zaczynają swoją drogę z Ruchem Światło-Życie, i ci którzy już są na tej Drodze, a tego dnia wspierali modlitewnie początkujących, czyli wspólnota Domowego Kościoła z rejonu Kamionnej, wspólnie udali się, na zaproszenie proboszcza miejsca, na plebanię żeby dalej przeżywać radość spotkania podczas Agapy.

Nad całością organizacji czuwali - para pilotująca nowo powstający krąg- Kasia i Sławek Ślusarz oraz moderator parafii Prostyń ks Adam Banaszek.

 Ania i Grześ Śliwowscy

RELACJA FOTO