Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

 

Dnia 21 marca br. w Zespole Szkól w Kamionnej odbył się wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych na temat: Życie chrześcijańskie jako odpowiedź na Boże powołanie,

który został zorganizowany przez Annę Pełkę (sekretarkę filii), ks Andrzeja Pawlaka (moderatora filii) oraz Annę i Grzegorza Śliwowskich (para filialna pochodząca z naszej diecezji). Gospodarzami byli (przygotowali miejsce i posiłek) Ania i Mariusz Gołaszewscy para rejonowa z Kamionnej oraz Barbara i Ireneusz Siemek oraz cała wspólnota rejonu Kamionna.

DWDD to spotkanie wszystkich osób zaangażowanych w diakonię Ruchu Światło- Życie, zwłaszcza księży moderatorów i świeckich odpowiedzialnych za diakonie specjalistyczne. Na dniu wspólnoty można było spotkać przedstawicieli całej filii a mianowicie diecezji: białostockiej, drohiczyńskiej, ełckiej, łomżyńskiej, łowickiej, łódzkiej, płockiej, warszawskiej i warszawsko-praskiej.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą jutrznią, pod przewodnictwem ks. Tomasza Szmurło – moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła naszej diecezji. Po zakończonej Jutrzni wszyscy uczestnicy, pod przewodnictwem moderatora filii ks. Andrzeja Pawlaka zaczęli realizować dalszą część programu, który rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty. Ks. Andrzej wygłosił konferencję wprowadzającą w temat dnia wspólnoty. Powiedział jak rozpoznawać swoje życiowe powołanie. Po konferencji wszyscy uczestnicy przeszli do miejscowego kościoła na Namiot Spotkania (rozważanie słowa Bożego) i na wspólną Msze świętą, której przewodniczył moderator diecezjalny Domowego Kościoła diec. ełckiej ks. Krzysztof Mulewski. Po nakarmieniu duszy był też czas na pokarm dla ciała. Po ciepłym obiedzie wszyscy uczestnicy spotkali się w swoich grupach diakonijnych aby rozmawiać na temat rozeznawania swojego powołania życiowego i specjalistycznego do różnych diakonii. Podstawą do tej refleksji było własne doświadczenie każdego z uczestników. Podczas spotkań w grupach był też czas na przemyślenia dotyczące służby w diakoniach diecezjalnych. W czasie podsumowania spotkań przedstawiony był terminarz nadchodzących wydarzeń w poszczególnych diecezjach, oraz wnioski dotyczące dzieł podejmowanych przez poszczególne diakonie. Nieszporom na zakończenie DWDD przewodniczył ks Jarosław Błażejak moderator Ruchu Światło-Życie diecezji drohiczyńskiej

alumn Michał Sawicki