Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesienny dzień wspólnoty w Kamionnej

 

23-10-2016 r. Domowy Kościół przeżywał w Kamionnie Rejonowy Dzień Wspólnoty pod hasłem „Miłosierni niosący ewangelię”. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 11.30 od modlitwy różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem pod przewodnictwem, goszczącego w naszej parafii, ks. Jacka Owsianko.

Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej. Po zakończeniu Eucharystii indywidualnie wsłuchiwaliśmy się w głos Pana w Namiocie Spotkania rozważając fragment ewangelii (Łk 18, 9-14). Po tej modlitwie nasze młodsze dzieci zostały odprowadzone na salkę katechetyczną, gdzie opiekunowie realizowali z nimi specjalnie przygotowany program, my zaś udaliśmy się na plebanię gdzie przyjął nas ks. proboszcz. Po zawiązaniu wspólnoty przez parę rejonową Kasię i Sławka i modlitwie do Ducha Świętego konferencję wygłosił moderator ks. Marian Dobrowolski. Po konferencji zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Spotkania w utworzonych kręgach były podzielone na dwie części, dzielenie się ewangelią oraz dzielenie się życiem. Druga część polegała na tym, że każdy w ciągu kilku minut na kartce A4 wykonał rysunek przedstawiający jego drogę życia z Jezusem Chrystusem ze szczególnym uwzględnieniem spotkań z Nim oraz doświadczania Jego miłosierdzia (także za sprawą innych osób). Następnie każdy kolejno przedstawiał swoją „drogę życia”. Po prezentacjach znowu zebraliśmy się w jednej grupie, aby modlić się śpiewając pieśni i wysłuchać świadectw Ewy i Andrzeja. Około szesnastej udaliśmy się na salkę katechetyczną do dzieci aby zakończyć nasz dzień wspólnoty agapą. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim którzy zorganizowali i umożliwili nam przeżycie tego spotkania. Szczególnie cieszymy się z obecności wśród nas ks. Łukasza Suszko który błogosławił nas na zakończenie.

Basia i Sławek

ZDJĘCIA