Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jubileusz 25-lecia w rejonie Kamionna

 

 5-listopada 2016 roku wspólnota Domowego Kościoła rejonu Kamionna zorganizowała, uroczysyość z okazji 25-lecia swojego istnienia. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią, która odprawiona została w kościele parafialnym.      

     

 

   Następnie gościliśmy w murach Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach, gdzie wzmocniliśmy nasze ciała pysznymi potrawami, by móc nadal trwać i cieszyć się wspólnotą. W gronie uczestników uroczystości znaleźli się kapłani   ks.Marian Dobrowolski moderator rejonu Kamionna, oraz ks. Łukasz Suszko moderator Domowego Kościoła w parafii Prostyń. Dużą radością było to, że świętowały z nami  nasze dzieci, zięciowie a nawet wnuki. Podczas jubileuszowego wieczoru przedstawiona została prezentacja, która ukazywała historię naszego rejonu, oraz prezentacje poszczególnych kręgów. Była to niezwykła i bardzo wzruszająca lekcja historii, tym bardziej wzruszająca że  wielu członków Domowego Kościoła mogło zobaczyć się na zdjęciach i filmach z przed wielu lat. Niektóre sięgały samego początku. Prezentacja ta była o tyle niezwykła że poprzedziły ją głębokie  i piękne świadectwa małżeństw z najstarszych kręgów. Były tańce i wspólna zabawa na parkiecie.

Następnie na środek sali wjechał duży(pyszny) tort, starczyło dla każdego. Odśpiewano sto lat ,głos zabrał  ks. Łukasz Suszko który przypomniał że świętowanie to dobry czas na refleksję nad tym co za nami i że za dobro zawsze należy dziękować. Trzeba również umieć patrzeć z nadzieją w przyszłość, mimo różnych trudności niedomagań.
Dziękujemy Bogu za dar Ruchu Światło-Życie, w którym wzrastamy, oraz ludziom, którzy przez te lata budowali naszą wspólnotę i brali za nią odpowiedzialność. Za organizacje tej uroczystości z całego serca dziękujemy parze rejonowej Kasi i Sławkowi Ślusarz oraz tym wszystkim, których nie sposób wymienić a mieli udział w organizacji tego wydarzenia.

Bóg wam zapłać.                                                                                                                                          

Maria i Sylwester Klimek