Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Kamionnej

 Dnia 11.12.2016r ( niedziela ) w Parafii Kamionna odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Pod hasłem „Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia”.

Nasz dzień wspólnoty rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Po Eucharystii pozostaliśmy w kościele na „namiocie spotkania” (MT.11,2-11). To był czas na chwilę osobistej modlitwy-rozmowy z Bogiem.

 

Wzięły w nim udział małżeństwa z naszej Parafii oraz krąg z Parafii Prostyń, z którym przeżywamy nasze spotkania wspólnotowe. Towarzyszyli nam i prowadzili Ks. Marian (parafia Kamionna) oraz Ks. Łukasz ( parafia Prostyń). Frekwencja była niemal  stu procentowa. To ważne, że tak licznie włączamy się w życie wspólnoty.

Ks. Marian zaprosił nas na plebanię, gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Przywoływaliśmy w modlitwie Ducha Św. i prosiliśmy o potrzebne nam łaski i owoce tego spotkania. Dzieci  w tym czasie były na salce, gdzie miały zapewnioną opiekę i zajęcia odpowiednie do wieku. Konferencję wygłosił Ks. Łukasz, podkreślił on wartość chrześcijanina przez ofiarowanie siebie drugiemu w postawie służebności i przypomniał, że ten dar musi być świadomy i nie wymuszony, dar wolnego człowieka. Wolnego od nałogów, zniewoleń, które niszczą umysł i ciało.

Sylwester Klimek przedstawił historię Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC), którą założyciel DK Ks. Franciszek Blachnicki, bardzo popierał i zachwalał dobro płynące z tego dzieła. W czasie konferencji gościli u nas Ania i Grzegorz Śliwowscy ( nasza para filialna ).Przywieźli ze sobą Medal Heleny i Ignacego Jana Paderewskich ,który odebrali osobiście z rąk Kapituły Medalu w imieniu całej wspólnoty naszego rejonu. Domowy Kościół otrzymał go jako zasłużony dla Ziemi Łochowskiej. Wszyscy obecni mieli okazję obejrzeć ten medal. To wielkie wyróżnienie i radość dla nas.

Następnym punktem DW (dnia wspólnoty) było spotkanie w grupach. Małżeństwa podzielone na trzy kręgi dzieliły się życiem i słowem Bożym. Odpowiadały na pytania dotyczące naszej wolności jako chrześcijan, do której wyzwolił nas Chrystus. Te spotkanie zawsze są budujące, umacniają w nas radość Dzieci Bożych, nawet wtedy, gdy nie wszystko nam wychodzi.

Kolejna część to godzina świadectw, to chyba jeden z trudniejszych momentów spotkania. Szczególnie dla tych, którzy podjęli trud, aby opowiedzieć świadectwo swojego życia. Jednak i tym razem życie pokazało nam, że warto, bo członkowie KWC w naszej parafii ofiarując siebie innym, doświadczyli owoców swego trudu. ~ że można płynąć pod prąd współczesnemu światu, że warto to robić.

Na zakończenie spotkania odbyła się agapa. Radosna i smakowita – jak zawsze w wykonaniu naszych wspaniałych pań… (a może i panów)

                                                                                               Z Panem Bogiem

                                                                                           Anna i Robert Giesek

 

ZDJĘCIA