Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi, nie lękajcie się"

 

W sobotę 21 kwietnia w Bazylice Prostyńskiej miało miejsce niecodzienne wydarzenie.
     Nowo powstający krąg Domowego Kościoła w naszej parafii powiedział Panu Jezusowi TAK, przyjmując Go jako swego Pana i Zbawiciela.

Sześć małżeństw od kilku miesięcy przechodziło czas Ewangelizacji pod czujnym okiem przemiłej Marii i Sylwestra Klimek. Uroczystość poprzedziła konferencja ks. Pawła Hryniewickiego. W czasie uroczystości przy wystawionym Najświętszym Sakramencie małżonkowie odbyli rewizję swojego życia. 
     W czasie ciągłej adoracji Najświętszego Sakramentu odbywał się rachunek sumienia spowiedź. Kolejnym krokiem uroczystości był akt wyznania, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem oraz Błogosławieństwo Najświętszego Sakramentu. 
Po tych wzruszających momentach cała wspólnota Domowego Kościoła i goście z rejonu Kamionna uczestniczyli we mszy św.
Nad przebiegiem uroczystości czuwał ks. Łukasz Suszko jak również i przewodniczył Mszy Świętej wraz z ks. Pawłem Hryniewickim.
     Po zakończeniu Mszy Świętej dzięki gościnności naszego ks. proboszcza Ryszarda Zalewskiego mogliśmy spotkać się na plebanii na skromnej Agapie. Gorąco wierzymy, że wybór Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela to najlepsza droga do świętości, jaką może kroczyć małżeństwo.
Serdecznie dziękujemy za wspólne przeżycie księżom i całej wspólnocie Rejonu Kamionna obecnymi na uroczystości na czele z parą Rejonową; Kasią i Sławkiem Ślusarz.
                                                                                                                  Z Panem Bogiem


                                                                                                                   Lilla i Michał Wiechowscy.

   GALERIA ZDJĘĆ