Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziesięć Kroków Ku Dojrzałości Chrześcijańskiej w Kamionnej

  

         W dniach 27-28 maja w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnie odbyły się rekolekcje oparte o dwa pierwsze kroki z Dziesięciu kroków do dojrzałości chrześcijańskiej, czyli Jezus i Niepokalana.

W rekolekcjach wzięło o udział 45 osób w większości były to małżeństwa . Przewodnictwa tym rekolekcjom podjęli się Wojciech Terlikowski i Dariusz Kwiatkowski ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie z Warszawy, pod duchową opieką ks. Łukasza Suszki kapłana oddanego całym sercem wspólnocie Domowego Kościoła. Ksiądz Łukasz na co dzień posługuje w Parafii Prostyń. Konferencje, spotkania w grupach i posiłki odbywały się w miejscowej szkole, zaś Eucharystia, modlitwa wstawiennicza oraz nabożeństwo Słowa Bożego i świadectwo w kościele parafialnym w czym brał udział ksiądz proboszcz Marian Dobrowolski, który jest moderatorem naszego rejonu. Największym przeżyciem dla uczestników rekolekcji był prosty i poparty świadectwem z życia sposób przekazania tych jakże podstawowych praw w naszym Ruchu, że Jezus jest Panem naszego życia a droga do Niego prowadzi przez Niepokalaną. Wielką ucztą duchową była modlitwa wstawiennicza poprowadzona przez wspólnotę z Warszawy przed wystawionym Jezusem w Najświętszym Sakramencie oraz osobiste błogosławieństwo każdego z uczestników Najświętszym Sakramentem, którego dokonał ks. Łukasz. Rekolekcje zakończyło wspólne, radosne spotkanie przy wspólnym stole. Wielkie podziękowania dla pomysłodawców, naszej pary rejonowej Kasi i Sławka Ślusarzy oraz wszystkich którzy poświęcili swój czas i podjęli się organizacji. Przed nami jeszcze osiem kroków, a więc czekają nas kolejne wyzwania.

Chwała Panu. 

Bożenka i Stanisław