Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziesięć Kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej

           W dn. 11-12 listopada 2017r. w parafii Kamiona odbyły się rekolekcje wspólnoty rodzin Domowego Kościoła. Rekolekcje już po raz drugi prowadzili Wojciech Terlikowski i Dariusz Kwiatkowski. Tematem spotkania były Drogowskazy Nowego Człowieka, podczas którego omawiane były kolejne dwa, czyli Duch Święty i Kościół.

Drogowskazy stanowią ważny etap na drodze do dojrzałego chrześcijaństwa i rozwoju życia apostolskiego wobec swojej rodziny i świata. Prelegenci stwierdzili, że jesteśmy posłani, a nasze życie jest misją i służbą (diakonią) dla drugiego człowieka, by budować jedność całego Kościoła.

            Prowadzący przypomnieli, że wg czcigodnego sługi Bożego ks. F. Blachnickiego najsilniejszą gałęzią Ruchu Światło - Życie są rodziny Domowego Kościoła. To przez ludzi dorosłych i dojrzałych Ruch Światło-Życie będzie wywierał wpływ na Kościół i społeczeństwo. To ludzie uformowani przez ten Ruch idą do zakładów pracy i zajmują stanowiska, działają w różnych organizacjach społecznych i politycznych. W ten sposób mają wpływ na kształt życia społecznego. Ojciec F. Blachnicki mówiąc o kręgach Domowego Kościoła zawsze miał na myśli rodziny. Zawsze o tym mówił i pisał o czym świadczą jego listy do rodzin.

 

Halina i Tadeusz Nowakowie