Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Adwentowy DW Kamionna

 Niepokalana – Wzór Nowego Człowieka

            W niedzielę 10.12.2017r w Kamionnie odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, w którym licznie uczestniczyli małżonkowie Domowego Kościoła z Kamionnej oraz z Prostyni. Swą obecnością zaszczyciła nas para diecezjalna Agnieszka i Grzegorz Pawelec oraz  ks. moderator Łukasz Suszko z Prostyni. Wspólnie z parafianami uczestniczyliśmy o godz. 11.30 we Mszy Świętej. Ksiądz w czasie homilii przypomniał o naszym powołaniu i służbie. Zwrócił uwagę,  iż w centrum powinna być modlitwa i życie Słowem Bożym.

                                                                                                        Po Eucharystii zostaliśmy w kościele na spotkaniu ze Słowem Bożym w Namiocie Spotkania. Był to indywidualny czas na rozważanie  słów Ewangelii wg świętego Marka. św Marka.               
 Następnie przeszliśmy do sali parafialnej gdzie poprzez modlitwę i śpiew zawiązaliśmy wspólnotę. Ksiądz Łukasz Suszko wygłosił konferencję nawiązując do Niepokalanej, która  pokazuje nam, jak iść za Chrystusem. Jej wierność  i posłuszeństwo są dla nas wzorem. Ona jest Matką Kościoła. Ona jest także Matką nowego życia, dlatego jej figura stoi przy źródle  w centrali naszego ruchu w Krościenku.
Następnie wysłuchaliśmy świadectwa Teresy, która podzieliła się z nami odkryciem duchowości Maryi w swoim życiu. Andrzej  natomiast opowiedział nam jak przyjęcie szkaplerza wpłynęło na jego życie.
Po godzinie świadectw nadszedł czas na spotkanie w grupach. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy,  w których dzieliliśmy się tym,  jak usłyszane świadectwa pogłębiły nasze  pragnienia  naśladowania Maryi oraz swoim przeżywaniem pobożności maryjnej.                                     Ostatnim punktem naszego Dnia Wspólnoty była agape, gdzie mogliśmy posilić się czymś słodkim i porozmawiać w radosnej atmosferze. Był to piękny czas otwarcia się na słuchanie Pana i drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się organizacji, szczególnie księżom moderatorom, parze rejonowej Kasi i Sławkowi Ślusarzom oraz parze diecezjalnej Agnieszce i Grzegorzowi Pawelec.

                                         Niech Bóg będzie uwielbiony w darze Wspólnoty

Ewa i Sylwester