Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Diecezjalne spotkanie opłatkowe

 

W sobotę 13 stycznia 2018 r. w parafii Kamionna odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła, Ruchu Światło-Życie naszej diecezji z ks. biskupem Tadeuszem Pikusem.

Rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele w Kamionnie, po czym udaliśmy się do remizy w Baczkach, gdzie dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. Nie zabrakło życzeń; dobra, miłości, zdrowia, obfitych łask Bożych, budowania dobrych rodzin i pięknej wspólnoty ludzi wierzących i szukających Bożej miłości, ale i Bożego Miłosierdzia. Przybyło blisko 200 osób z całej diecezji, w tym wiele młodych małżeństw wraz ze swoimi pociechami, które znalazły możliwość bycia razem z rówieśnikami i nie omieszkały, korzystając z okazji, dobrze się bawić. Szczególnym ciepłem obdarzał ich ks. biskup oraz grono kapłanów z ks. proboszczem parafii kamolewskiej oraz księża moderatorzy – ks. Jarosław Błażejak i Piotr Arbaszewski jak i inni, którym bliski jest charyzmat Ruchu Światło-Życie. Rolę organizatorów i gospodarzy pełniły małżeństwa z rejonu Kamionna, którym należą się gorące podziękowania za dobrą organizację i zadbanie o kulinarną stronę spotkania, za co szczególną wdzięczność okazał ks. biskup. To było piękne doświadczenie wspólnoty, jedności, miłości i wzajemnego ciepła. Dzieliliśmy się także swoim doświadczeniem we wzrastaniu religijnym i duchowym ale też i w codziennym życiu rodzinnym i zawodowym. To bardzo dobry i potrzebny czas w trudach dnia powszedniego. Bogu niech będą wielkie dzięki za ten czas i za całą wspólnotę. Dobrze, że możemy razem trwać, wspólnie poszukiwać, i wzrastać na drogach naszego życia. Zachęcamy wszystkie poszukujące małżeństwa do wejścia do tej wspólnoty, która jest najlepszą drogą życia - właśnie dla rodzin.

 

ZDJĘCIA