Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziesięć Kroków ku Dojrzałości Chrześcijańskiej

W dniach 10-11 marca  w Kamionnej odbyły się kolejne rekolekcje z cyklu Dziesięć Kroków do Dojrzałości Chrześcijańskiej. Był to 5 i 6 krok , czyli Słowo Boże i  Modlitwa. Prowadził je jak i poprzednie dr Wojciech Terlikowski i Dariusz Kwiatkowski z Warszawy. Rekolekcje zaczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnej. Konferencje i spotkania w małych grupach odbywały się w miejscowej szkole.

Wykłady na temat Słowa Bożego i Modlitwy mają doprowadzić nas do pogłębienia naszego zaangażowania w życie religijne, świadome przeżywanie mszy świętej jak i głębokiej relacji w modlitwie z Bogiem. Poprzez czytanie i rozważanie  Pisma Świętego mamy poznawać jak i rozeznać wolę Bożą , co Bóg do mnie mówi jakie ma zamiary wobec mnie.  Wszyscy uczestnicy rekolekcji byli pod wielkim wrażeniem świadectwa powiedzianego przez Wojtka Terlikowskiego o jego osobistych doznaniach głębokiego dotknięcia Boga. Rekolekcje uświadomiły nam jak wielkim darem jest dla nas codzienny Namiot Spotkania, podczas którego możemy rozmawiać z naszym Ojcem i uczyć się Go słuchać. Dzięki modlitwie możemy nawiązać bezpośredni kontakt z Bogiem. Tylko ja i mój Ojciec.

Miłym akcentem pierwszego dnia były urodziny jednego z uczestników rekolekcji Rajmunda, który skończył 50 lat. Z tej okazji składaliśmy mu życzenia zdrowia i wszelkich potrzebnych łask bożych. Oczywiście nie obyło się bez przepysznego tortu urodzinowego.

Na zakończenie dnia była modlitwa z oddaniem życia Chrystusowi, którą poprowadził w niezwykły sposób nasz prowadzący. Przy zamkniętych oczach słuchaliśmy słów czytanej Ewangelii, starając się być uczestnikiem i  naocznym świadkiem tamtych wydarzeń.

Drugi dzień rekolekcji zaczął się od Jutrzni , a później były dalsze prelekcje oraz spotkania w małych grupach. Po przeżytej niedzielnej Eucharystii była celebracja Słowa Bożego, której przewodniczył nasz moderator diecezjalny ksiądz Jarosław Błażejak. W słowie skierowanym do nas mówił o wadze modlitwy. Wskazywał , iż te proste ogólnie znane modlitwy takie jak Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga mają ogromną moc. Ksiądz wyjaśniał ,że nasze modlitwy nie są wysłuchane dlatego , że zanosimy je do Boga jednocześnie chowając urazy do bliźniego.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom i prowadzącym te rekolekcje . Dziękujemy za wspólny czas, czekamy na kolejne kroki ku dojrzałości chrześcijańskiej – chwała Panu.

Krysia i Staszek Wiechowscy