Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystość w Prostyni

 ,,Jezus Chrystus jest jedynym-danym przez Boga-rozwiązaniem problemu naszego grzechu i poczucia winy. Przez swojego Ducha wzbudza w sercach ludzkich wiarę, dzięki której mogą spotkać Go i przyjąć w sposób osobisty, jako żywą osobę. Osobiste przyjęcie Chrystusa jako Pana i Zbawiciela jest najważniejszą sprawą w życiu każdego chrześcijanina. Wtedy dopiero doświadcza on Bożej miłości i przyjmuje Boży plan względem siebie’’(Domowy Kościół-Ewangelizacja i  Pilotowanie-Kraków 2009) 

 W dniu 22 czerwca 2018 r. w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni miała miejsce uroczystość związana z przyjęciem przez trzy małżeństwa, Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Powody do radości miało również jedno z małżeństw Domowego Kościoła (DK) z Prostyni Krysia i Staś Wiechowscy, którzy w tym dniu obchodzili 27 rocznicę sakramentu małżeństwa.

 

Etap ewangelizacji zakończyły trzy małżeństwa: Ania i Marek Małeccy, Ania i Tomek Złotkowscy oraz Monika i Tomek Kania. Uroczysta msza św. poprzedzona była czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem, którego zadaniem było przygotowanie nas do uroczystej Eucharystii. Piękne czuwanie, głębokie, pełne treści i wiary poprowadzili małżonkowie DK z Kamionnej i Prostyni. Obejmowało ono rachunek sumienia dla małżonków oraz rozważania na temat małżeństwa i przysięgi małżeńskiej. W czasie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i rozważaniami na temat małżeństwa była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Na koniec czuwania małżonkowie przy udziale prowadzącego ks. Łukasza Suszko moderatora DK z Prostyni odczytali modlitwę – wyznanie, że Jezus jest Panem a następnie zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Oczywiście te wszystkie elementy profesjonalnie spięte były przez Ks. Łukasza, który w sposób niezwykle podniosły i uroczysty to uczynił.

Następnie rozpoczęła się część najważniejsza naszej uroczystości - Eucharystia, w której uczestniczyły małżeństwa z nowego kręgu jak również małżonkowie już istniejących kręgów DK z Prostyni i Kamionnej, poprzez czynny udział w liturgii słowa, psalmie, komentarzu i modlitwie wiernych. Piękne słowa kazania ks. Łukasza skierowane do nas małżonków spowodowały, że poczuliśmy się jedną wielką wspólnotą, której celem jest uświęcanie się w małżeństwie, rodzinie i wspólnocie. Pokrzepieni ciałem Chrystusa i pobłogosławieni przez Celebransa przenieśliśmy się do świetlicy w Złotkach na wspólną Agapę, gdzie kulminacyjnym punktem był piękny i bardzo smaczny tort państwa Wiechowskich. Bardzo dziękujemy za tą słodką niespodziankę i życzymy wszelkich łask Bożych w zdrowiu na następne 27 lat.

 

W podziękowaniu i z wyrazami szacunku dla wszystkich, którzy się przyczynili do tej uroczystości a szczególnie dla małżeństw, które przyjęły Jezusa jako swojego Pana, dla Ks. Łukasza oraz dla wszystkich obecnych.

 

Teresa i Mirosław Gawrych

 

ZDJĘCIA