Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Początek roku formacyjnego w Kamionnej

 

 

 

                  1.IX.2018r -  w pierwszą sobotę miesiąca  -    o godz. 18.00 mszą świętą w Kamionnie rozpoczęliśmy  nowy rok formacyjny w Ruchu Światło -Życie.

Obecne były małżeństwa Domowego Kościoła z rejonu Kamionna (parafia Kamionna i Prostyń) wraz z moderatorami ks. Marianem Dobrowolskim i Ks. Łukaszem Suszko. Na eucharystii powierzyliśmy Panu nasze rodziny i oddaliśmy się w opiekę  Niepokalanej  Matki  Kościoła. Następnie udaliśmy się na salkę parafialną. Zapaliliśmy świecę i modlitwą do Ducha Świętego rozpoczęliśmy spotkanie. Nowo wybrana para rejonowa  Marysia i Sylwek Klimek podziękowała ustępującej parze Sławkowi i Kasi Ślusarz za trzyletnią posługę. Rekolekcje oazowe, które organizowali w Zakopanem i w parafii, otwartość  i radość oraz  podejmowanie różnorodnych działań na rzecz Ruchu.  Zapoznali nas z hasłem roku „Młodzi  w Kościele”. Zachęcili też do wsłuchania się w głos Pana i  szukania nowych dróg dotarcia do młodych. Zauważyli, iż w tym roku  będziemy odkrywać przesłanie zawarte w najnowszej adhortacji papieża Franciszka mówiącej o „świętości w codzienności”.

           Następnie była godzina świadectw .Radością naszej wspólnoty jest to, iż wiele małżeństw w wakacje uczestniczyło w rekolekcjach oazowych: I° II° i III°, a także w ORARach.  Podzielili się z nami tym, jak przeżyty czas pozwolił na nowo pogłębić osobistą relację z Chrystusem, żyć na co dzień Słowem Bożym i odkryć Boga w drugim człowieku. Usłyszeliśmy jak Pan wybawia nas z naszych zniewoleń i słabości. Świadectwa osób, które podpisały Krucjatę Wyzwolenia Człowieka utwierdziły w nas słowa św. Pawła „wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”. Wielu z nas po przeżytych rekolekcjach przyjrzało się swojemu powołaniu, szczególnie we wspólnocie. Wzajemny szacunek, życzliwości, gotowość służenia to jeden z wielu  owoców rekolekcji.

     Dzięki słodkiej niespodziance, którą przygotowali dla nas Ania i Robert, w postaci cukierków-krówek przywiezionych z rekolekcji , zjednoczyliśmy się w modlitwie w różnych intencjach. Na zakończenie ks. Łukasz udzielił nam błogosławieństwa, a pary animatorów poszczególnych kręgów  odebrały świece, aby rozpocząć nowy rok .

Chwała Panu

Ewa i Sylwek

 

   ZDJĘCIA