Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DW w Kamionnej

 

Dnia 21.10.2018 w Kamionnie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty pod hasłem: "Powołanie-Moja Codzienność". 
Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią w Kościele Parafialnym,

następnie przeżyliśmy Namiot Spotkania (Łk 5. 4-11). Po Namiocie Spotkania udaliśmy się do sali parafialnej aby realizować dalszą część programu, który rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty. 
Ksiądz Marian Dobrowolski wygłosił konferencję na temat rozeznania i odkrycia naszego życiowego powołania. 
Następnie wysłuchaliśmy świadectw dwóch małżeństw, które podzieliły się tym jak one realizują własne powołanie i jak widzą swoje powołanie w Ruchu, jak odpowiadają na głos Pana który wzywa ich do służby w rodzinie oraz służby we wspólnocie. Po godzinie świadectw rozpoczęło się spotkanie w grupach.
Dzieliliśmy się naszymi przemyśleniami na temat naszego powołania, które już wypełniamy, zastanawialiśmy się do czego Bóg nas powołuje teraz w tym danym momencie.
Dzień Wspólnoty zakończyliśmy wspólnym posiłkiem (Agape), który przebiegał na wspólnych rozmowach. W trakcie Agape dołączyło do nas dwa małżeństwa, które wracały z rekolekcji w Spale. Podzieliły się z nami tematem tych rekolekcji i własnymi refleksjami na ten temat.
                                                             Dziękujemy Bogu za dar Wspólnoty.

 

Maria i Sylwester

 

ZDJĘCIA