Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DW w Kamionnej

 

Dnia 9.12.2018r. rodziny Domowego Kościoła z rejonu Kamionna przeżywały drugi w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Był to czas pochylenia się  nad  tematem: ,,Wzrastanie-Dzieło Boga i Człowieka”.   

        
  Dzień Wspólnoty rozpoczął się Eucharystią w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnie. Po Mszy Świętej uczestnicy podarowali indywidualny czas dla Pana Boga podczas Namiotu Spotkania. Następnie przeszliśmy do szkoły na zawiązanie wspólnoty, a nasze dzieci wraz z animatorami spędziły miło czas w salce parafialnej. Po modlitwie do Ducha Świętego wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez ks. Łukasza Suszko z Parafii Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni. Podczas katechezy ksiądz przedstawił  cztery  płaszczyzny spotkania z Bogiem: usłyszenie, spotkanie, zakochanie i wyznanie. Zasygnalizował nam również,  czym jest pokora oraz nawrócenie. 
 Kolejnym etapem było spotkanie w grupach, którego celem stało się  przybliżenie wybranych prawd i zasad w odniesieniu do pracy nad sobą. Fragmenty Słowa Bożego dały nam konkretne wskazówki do wzrostu duchowego, abyśmy mieli poczucie ciągłego rozwoju na  drodze jaką idziemy. Spotkanie w grupach zakończyliśmy modlitwą różańcową z dopowiedzeniami, rozważając trzecią tajemnice światła :Nauczanie o Królestwie Bożym i wzywanie do nawrócenia. 
  Świadectwo pod hasłem „Moje nawrócenie”, wygłoszone przez jedno z małżeństw ,  na pewno wzbudziło w wielu sercach, pragnienie przemiany swojego życia. Uważamy, że czas adwentu to idealny moment na to, żeby nasze wzrastanie było owocne ,a formacja przynosiła konkretne zmiany w codziennym życiu . ,, Nie zmarnujmy go” 
 Dzień Wspólnoty tradycyjnie zakończył się agapą, gdzie równi usługują równym. Był to piękny czas, drugiej niedzieli adwentu, gdzie mogliśmy  spędzić go razem ze wspólnotą  w poczuciu przeżywania  rekolekcji. 

Anna i Paweł Złotkowscy

ZOBACZ ZDJĘCIA