Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Liturgia i Świadectwo - Kamionna

 

W dniach 19 i 20 stycznia 2019 roku w Kamionnie miały miejsce kolejne spotkania z cyklu „Dziesięć kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej”. Rekolekcje prowadzone były przez dr Wojciech Terlikowskiego i Dariusza Kwiatkowskiego. Tematem było zgłębianie wartości w życiu chrześcijańskim kolejnych „kroków”, którymi były Liturgia i Świadectwo.


Zarówno sobotnie, jak i niedzielne spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą uświetniła uroczysta oprawa przygotowana z wielkim zaangażowaniem przez Domowy Kościół parafii Kamionna. Następnie uczestnicy udali się do Szkoły Podstawowej w Kamionnie, gdzie miały miejsce dalsze części rekolekcji. Podczas konferencji Wojtek wskazywał na znaczenie liturgii Mszy Świętej. Zwracał szczególną uwagę na przekaz poszczególnych części Eucharystii. Starał się wyjaśnić, iż treścią liturgii jest ukazanie miłości Boga Ojca do Swojego Syna, Jezusa Chrystusa, która ma odwzorowanie w miłości Boga do człowieka. Pan Jezus bowiem przychodząc na świat stał się człowiekiem dla zbawienia nas wszystkich. Duch Święty zaś jest tym, którego Najwyższy posyła, aby udzielać nam potrzebnych łask i drogowskazów na drodze do Nieba. Miały miejsce również spotkania w grupach, podczas których dzieliliśmy się Słowem Bożym i refleksjami na temat przeżywania liturgii Mszy Świętej. Wojtek razem z Darkiem wyszli z inicjatywą pokazania nam obecnym sposobu przeprowadzenia rekolekcji ewangelizacyjnych w naszych wspólnotach parafialnych. Myślę, że zainspirowali nas do wprowadzania w życie ich propozycji podczas organizowanych przez nas wieczorów wiary. W niedzielę zajęliśmy się tematem świadectwa życia chrześcijańskiego. Prowadzący podczas konferencji zwracali uwagę na wagę naszej postawy jako świadków Jezusa Chrystusa. W swojej konferencji ksiądz Łukasz Suszko jak zwykle ujął nas pięknym przekazem dotyczącym Jezusowej Ewangelii w ujęciu świadectwa życia chrześcijanina. Po konferencji miało miejsce dzielenie się świadectwami. Obfite w treść rekolekcje zaowocowały pięknymi świadectwami uczestników, którzy aspirują do dołączenia do wspólnoty Domowego Kościoła. Pojawiły się też łzy świadczące o dotyku miłości Chrystusowej serca człowieka, co było istotą naszych spotkań. Mamy nadzieję, że grono uczestników cyklu rekolekcji „Dziesięć kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej” z każdym kolejnym spotkaniem będzie się powiększało ze względu na wspaniałą atmosferę miłości i modlitwy oraz na zaangażowanie organizatorów, a to wszystko ostatecznie doprowadzi nas do lepszego zrozumienia i do świadczenia o miłości Boga do człowieka w naszych środowiskach.

Alleluja, Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Elżbieta i Sylwester Kowalczyk

 

ZDJĘCIA Z REKOLEKCJI