Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Wspólnoty w rejonie Kamionna

  Dnia 12 maja 2019 roku  w Parafii Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni, odbył się ostatni w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie z rejonu Kamionna. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą o godz.11.00. Po uroczystej Eucharystii prowadziliśmy Namiot Spotkania rozważając Słowo Boże z {1 Kor 12, 1-11} upewniając się, że: Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak,jak chce.

 W tym  dniu skupiliśmy się nad tematem: „Charyzmaty i dary w służbie wspólnocie”. Po zawiązaniu wspólnoty katechezę wygłosił  ks. Łukasz Suszko, zaczynając od słów: Charyzmat, Diakonia, Wspólnota.  Dowiedzieliśmy się ,że charyzmat to dar łaski pochodzący od Boga , który powinien nas jednoczyć oraz czynić zdolnym i gotowym do służby. Jeden jest Duch, który rozdziela potrzebne dary, dlatego powinniśmy je przyjmować z ogromną pokorą. Natomiast dar  wiary, który jest największym darem duchowym, ma nas pobudzać do działania na rzecz innych ze względu na Pana Boga. I tu pojawia się słowo :Miłość. To na darze miłości Boga , która jest prawdziwym chrześcijańskim cudem powinniśmy chcieć  się rozwijać i  wzrastać  duchowo.                                                                                                                     Podczas spotkania w grupach rozmawialiśmy o różnorodności darów, które otrzymał każdy z uczestników oraz możliwości wykorzystania ich w służbie wspólnocie. Każdy jest wyjątkowym dziełem Boga, jest niezastąpiony i bardzo potrzebny całemu Kościołowi. Rzecz w tym , by odkrywać swoje miejsce, dążyć do profesjonalizmu i wykorzystywać to, co w nas najlepsze- służąc Panu.

Następnie wysłuchaliśmy pięknego świadectwa Ani i Mariusza, którzy podzielili się wspaniałym darem opowiadając,  jak poszukiwali i  odkrywali swoje miejsce we wspólnocie.                                                                                          Wypracowane w grupach wnioski i refleksje prezentowaliśmy podczas agapy, przy kawie i ciastku.  Kolejny dzień wspólnoty naszego rejonu pozwolił nam jeszcze bardziej zawierzyć Niepokalanej oraz zbliżyć się przez Nią do Jezusa, dziękując za otrzymane dary, talenty, umiejętności… Był  to również piękny czas, radosnego spotkania we wspólnocie Domowego Kościoła.

 

 Chwała Panu!


 
Edyta i Adam Borowi

 

ZDJĘCIA Z DNIA WSPÓLNOTY