Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowe kręgi w rejonie Kamionna

 

,,Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę.

O to dziś błagam Cię.

Przyjdź w swojej mocy i sile.

Radością napełnij mnie’’.

  W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w dniu 8 czerwca 2019 roku  w Kościele Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni, odbyła się szczególna uroczystość, ważna dla wspólnoty Domowego Kościoła z rejonu Kamionna - Prostyń.

 

Po zakończeniu etapów: ewangelizacji i pilotowania, dziesięć małżeństw zostało włączonych do Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie.

Uroczystą mszę świętą koncelebrowało trzech kapłanów: proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni ksiądz kanonik Ryszard Zalewski, ksiądz kanonik Krzysztof Maksimiuk oraz główny celebrans i moderator Domowego Kościoła w Prostyni ksiądz Łukasz Suszko.

Dodatkowo małżonkowie wstępujący do wspólnoty Domowego Kościoła uświetnili mszę świętą swoim zaangażowaniem w uroczystą oprawę liturgii.

Homilię wygłosił ksiądz Łukasz Suszko poruszając przede wszystkim wagę Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, które według Dziejów Apostolskich miało miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach oraz otrzymali inne dary duchowe – charyzmaty. Poruszył również wątki ewangelizacji i pilotażu tych małżeństw przez ostatnie kilkanaście miesięcy, ukazał dobro płynące z przynależności do wspólnoty jak również podniósł kwestię odpowiedzialności za wspólnotę i siebie wzajemnie.

Po komunii św., przed błogosławieństwem główny celebrans zaprosił małżeństwa do wyrażenia swojej decyzji słowami: ,,Podczas spotkań formacyjnych na etapie pilotowania, przez świadectwo waszych par pilotujących, ukazane zostało wam piękno powołania do świętości w małżeństwie i realizowania go w jedności ze współmałżonkiem. Poznaliście również założenia i metody formacji w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie. Wyraźcie teraz swoją decyzję pójścia tą drogą’’.

Poszczególne małżeństwa, kolejno odpowiadały:

,,My, N. i N., pragniemy włączyć się do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie i formować się według jego zasad’’.

Następnie kapłan wypowiedział słowa:

,,Na znak tej decyzji przyjmijcie zapaloną świecę – symbol Chrystusa, naszego Światła i Życia’’.

Para rejonowa Marysia i Sylwek Klimkowie wraz z moderatorem księdzem Łukaszem wręczyli zapalone świece poszczególnym małżeństwom.

Po zakończeniu uroczystej liturgii spotkaliśmy się na wspólnej agapie, gdzie przy kawie i wspaniałych ciastach jeszcze raz przeżywaliśmy ,,święto’’ Domowego Kościoła z rejonu Kamionna – Prostyń. Bo jak inaczej można nazwać to wydarzenie skoro nasza wspólnota została wzmocniona aż o dwa młode kręgi.

Chwała Panu!

Teresa i Mirek Gawrychowie.

 

ZDJĘCIA