Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Randka w Kamionnej

 

  Dnia 08.06.2019 roku w remizie OSP w Baczkach, odbyła się już szósta Randka Małżeńska, organizowana przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka Ruchu Światło Życie Diecezji Drohiczyńskiej i Domowy Kościół parafii Kamionna.

Przybyłe małżeństwa przywitała para prowadząca Anna i Mariusz Gołaszewscy. Po krótkim wstępie osoby zgromadzone wysłuchały Barbary i Ireneusza Siemków, którzy w kilku słowach omówili dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz przedstawili zagrożenia jakie niesie za sobą picie alkoholu przez kobiety w ciąży. Został też wyświetlony krótki film dokumentalny o alkoholowym zespole płodowym FAS.

Następnym punktem była projekcja filmu pt." Czy naprawdę wierzysz". Film prezentuje równolegla dzieje dwunastu bohaterów, których losy przeplatają się i wywierają na siebie mniejszy lub większy wpływ. Życie bohaterów nabiera tempa, kiedy ich pastor Matthew, pod wpływem przypadkowego spotkania z ulicznym kaznodzieją doznaje odnowienia pojmowania dzieła Krzyża i w oparciu o to doświadczenie wygłasza kazanie, które przemienia serca także jego wiernych.

Zadaniem filmu było, aby widz odpowiedział sobie na pytania zadane tytułem produkcji. Na pytanie to, każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jest to wzruszający i przejmujący film o potędze wiary, sile nadzieji i odwadze świadectwa. Zmusza do refleksji nad stanem własnej wiary.

Tutaj szczególne podziękowania należą się Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ponieważ to dzięki jej ofiarności mogliśmy obejrzeć ten film.

Następnie moderator Domowego Kościoła rejonu Kamionna-Prostyń Proboszcz parafii Kamionna Ksiądz Marian Dobrowolski w kilku słowach odniósł się do obejrzanego filmu.

Niespodzianką i nowością na Randce była róża, którą każdy mąż wręczył swojej żonie oraz breloczek ze słowem Bożym. Następnie przyszedł czas na smaczny obiad, stół szwedzki oraz bezalkoholową zabawę. Do tańca przygrywał DJ.

Dzięki takim dziełom jak Randka Małżeńska, małżonkowie mogą oderwać się od codziennych obowiązków, pogłębić swoją wiarę, odnowić więż małżeńską oraz promować zabawę bezalkoholową w życzliwej wspólnocie. Za to wszystko dziękujemy organizatorom oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która była sponsorem filmu.

Chwała Panu!

Joanna i Łukasz Gołaszewscy

   Spotkanie w Kamionnej okiem Sławka