Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Odpowiedzialnie wobec stworzenia" - ostatni Dzień Wspólnoty w tym roku

 
W dniu 26.04.2020 w Kamionnie odbył się ostatni w tym roku Dzień Wspólnoty pod hasłem "Odpowiedzialnie wobec stworzenia".
Wzięły w nim udział kręgi z parafii Prostyń i parafii Kamionna, które tworzą jeden rejon.
Moderatorem Domowego Kościoła rejonu Kamionna jest ksiądz Marian Dobrowolski, dzięki jego otwartości Dzień Wspólnoty mógł się odbyć. Mieliśmy oddzielną mszę świętą. 
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Namiotem Spotkania, następnie przeżyliśmy, niektórzy po długiej przerwie, eucharystię na której kazanie wygłosił ksiądz Maciej Domaszczyński, który opiekuje się kręgami Domowego Kościoła parafii Prostyń. Następnie w temacie Dnia Wspólnoty konferencję wygłosił ksiądz Wojciech Ryczkowski, który w parafii Kamionna opiekuje się najmłodszymi kręgami.
Wygłoszona konferencja pozwoliła z innej perspektywy spojrzeć na tak dzisiaj szeroko podejmowany temat jakim jest ekologia, na dzieło stworzenia, na naszą odpowiedzialność, że w tym względzie również musimy leczyć się z naszych egoizmów, bo obok nas jest drugi człowiek, bo po nas przyjdą następne pokolenia. Dzień Wspólnoty, ze względu na stan epidemii ograniczony był do tych trzech punktów, które wszystkie odbyły się w kościele.
Jak dobrze było was zobaczyć,poczuć wspólnotę. Dziękujemy Bogu za ten czas.
"Bogu dziękujcie, ducha nie traćcie"
 
Para rejonowa, Maria i Sylwester Klimek