Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W KAMIONNIE

 
 
                                     
                              Szczęść Boże, Wspólnoto !
 
W sobotę, 20 czerwca 2020 roku o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. NP NMP w Kamionnie  odbyła się msza św. z okazji zakończenia roku formacyjnego DK w naszym rejonie, do którego należą małżeństwa z Kamionnej i Prostyni.
Był to czas na podsumowanie i zastanowienie się nad zagadnieniami tego roku "wolni i wyzwalający" jako tematy zbliżające nas do Pana Boga i bliźniego. Był to też trudny czas - wyjście na pustynię- w obliczu pandemii koronawirusa. Czy sprawdziliśmy się jako wspólnota i ludzie wierzący?  Mszę św. sprawowało trzech księży. Miała ona uroczysty i podniosły charakter z racji przyjęcia przez nowo pilotowany krąg DK Pana Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela. To świadome przyjęcie do swego serca  Jezusa, życie zgodne z Jego Ewangelią i dawanie temu świadectwa. Pięknie nawiązał do tej sytuacji ks. Wojciech. To Bóg powinien być dla nas największą wartością. I mimo, że po trudnym roku pracy przyszedł czas na wakacje to nie możemy, nie powinniśmy robić sobie wakacji od Pana Boga. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i zakończeniu nabożeństwa czerwcowego wszyscy zostali zaproszeni na agapę. Podczas pieczenia kiełbasek toczyły się rozmowy dorosłych i radosne zabawy dzieci. Wbrew wcześniejszym prognozom pogoda nam dopisała- znów Pan Bóg się do nas uśmiechnął. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, życząc bezpiecznych i radosnych wakacji. Ładujcie akumulatory na następnym rok. 
                                                                                                 Z Panem Bogiem :)