Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielkopostny Dzień Wspólnoty w Kamionnie

   W dniu 14.03.2021r. w kościele parafialnym w Kamionnie , odbył się trzeci Rejonowy Dzień Wspólnoty. Uczestniczyły w nim małżeństwa z Kamionny i Prostyni. Wspólne przeżywanie tego dnia rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz.11.30, którą celebrował ks. Marian Dobrowolski. Po Eucharystii razem ze wspólnotą parafialną uczestniczyliśmy w
nabożeństwie Gorzkich Żali. Potem przeżyliśmy Namiot Spotkania. Rozważaliśmy 1P2-(1-10). Tematem dnia wspólnoty była formacja katechumenalna dokonująca się we wspólnocie. Konferencję do zebranych wygłosił ks. Marian Dobrowolski. W skierowanym do nas słowie wskazał rodzinę jako miejsce w którym dokonuje się katechumenat dojrzałego przeżywania wiary. Rodzina odgrywa rolę pierwszej małej wspólnoty, w której nowy człowiek wzrasta do bycia chrześcijaninem. W drodze do dojrzałości chrześcijańskiej ważne jest wspólne czytanie słowa Bożego, wspólna modlitwa oraz eucharystia. Ona przemienia i sprawia, że jesteśmy świadkami wiary. Uzdalnia do służby dla drugiego człowieka. Na zakończenie ksiądz moderator udzielił pasterskiego błogosławieństwa. W poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za siebie ze względu na okoliczności pandemii, dzień wspólnoty miał okrojony program. Pominęliśmy spotkanie w grupach i agape. Uczestnicy Dnia Wspólnoty otrzymali foldery z tematem i formą przeprowadzenia pracy w grupach, z sugestią do opracowania w małżeństwach, na dialogu lub wybranym przez siebie czasie. Cieszymy się bardzo z przeżytej we wspólnocie modlitwy i spotkania, które umocniło nas w naszej formacji i drodze do wzrastania w wierze.

Szczęść Boże, Maria i Sylwester Klimek