Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

25_04_2021 Dzień Wspólnoty w Kamionnie

   W dniu 25.04.2021r. rodziny należące do Domowego Kościoła z rejonu Kamionna przeżywały ostatni w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 11.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnie. Po uroczystej Mszy Świętej Ks. Wojciech Ryczkowski poprowadził konferencję na temat: " Nowa Kultura jako życie pozytywnymi wartościami (a nie jedynie przeciwstawianie się negatywnym). Miłosierdzie jako praktyczny wymiar Nowej Kultury". Podczas katechezy Ks. Wojciech wskazał nam, że "Nowa Kultura" to przede wszystkim styl życia - ewangelizacja poprzez świadectwo w formacji typowo chrześcijańskiej. To branie odpowiedzialności już nie tylko za siebie, ale również za moje otoczenie, za rodzinę, za wszystkich z którymi się spotykam, przyjaciół, znajomych oraz nieprzyjaciół. Wybrzmiało, również że jednym z darów jaki możemy ofiarować bliźniemu to przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenia 

 Człowieka, czyli przyłączenie się do walki o wyzwolenie człowieka z nałogów. Ten dar z siebie to zarówno ewangelizacja poprzez dawanie świadectwa, a także podjęcie postu w formie całkowitej abstynencji od alkoholu oraz modlitwy, która często jest jedynym środkiem pomocy.

Po konferencji przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem mogliśmy indywidualnie rozważać słowo Boże ( Łk 10, 30-37) w Namiocie Spotkania.

Chwała Panu!

Bogumiła i Andrzej Oniśk

ZDJĘCIA