Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

20 listopada 2011 - JUBILEUSZ W KAMIONNIE

20 lat  DOMOWEGO  KOŚCIOŁA

 

W dniu 19. 11. 2011 r. w parafii Kamionna obchodziliśmy dwudziestolecie istnienia Domowego Kościoła. Swoją obecnością  zaszczycił nas ks. prałat Tadeusz Osiński, były dziekan dekanatu łochowskiego, który zawsze był bardzo otwarty na wszelkie ruchy i stowarzyszenia w Kościele. On też przewodniczył Eucharystii w naszej intencji.

 Obecny był również ks. kan. Stanisław Grochowski, proboszcz parafii Kamionna w czasie, gdy zaistniała wspólnota. Ks. Stanisław bardzo nas wspierał u początków naszej pracy. Był moderatorem, czyli opiekunem duchowym powstających kręgów.

Wiele zawdzięczamy również następcy ks. Stanisława, obecnemu proboszczowi, ks. Markowi Bielakowi.

W czasie jubileuszowej Eucharystii ewangelię odczytał i homilię wygłosił ks. dr Jarosław Błażejak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji drohiczyńskiej. Pierwszą po święceniach kapłańskich parafią ks. Jarosława była parafia Kamionna. Jako oazowicz przyczynił się do formowania naszych kręgów. W słowie skierowanym do nas podkreślił, że w dużej mierze od Ruchu Światło-Życie zależeć będzie przyszłość Kościoła w Polsce. Jesteśmy ruchem ewangelizacyjnym i mamy obowiązek poprzez ewangelizację formować świadomych chrześcijan, którzy swoje życie w całości poddadzą Jezusowi. Mamy z odwagą, pełni zapału i ufności wrócić do pierwotnej gorliwości, z wiarą pokonując w sobie wszelkie zniechęcenia i uprzedzenia. W swoim świadectwie musimy być radykalni, czytelni i prawdziwi. Mamy ukazywać Chrystusa, nie siebie. Tylko prawdziwe świadectwo budzi zainteresowanie i przyciąga innych do Jezusa.

Z Bielska Podlaskiego przybył ks. Robert Figura, który w czasie posługi w naszej parafii czynnie angażował się w pracę kręgów.

Na koniec Eucharystii ks. proboszcz Marek Bielak odczytał list, przysłany z Watykanu przez ks. prałata dr. Dariusza Giersa, który jako wikariusz brał czynny udział w powstaniu drugiego kręg w naszej parafii. W słowach skierowanych do nas ks. Dariusz wyraża wdzięczność Panu Bogu, że postawił na drodze jego kapłańskiego posługiwania wspólnotę parafii Kamionna. W swoim liście podzielił się z nami słowami Ojca świętego Benedykta XVI, skierowanymi do rodzin podczas pielgrzymki do Chorwacji (5.06.2011). „Bądźcie jakby małym wieczernikiem, jak ten Maryi i uczniów, w którym żyje się jednością, wspólnotą i modlitwą!”. Przytoczył również słowa błogosławionego Jana Pawła II, który powiedział kiedyś: „Prawdziwa rodzina oparta na małżeństwie, jest sama w sobie świadectwem dla świata”. I dodał: „W naszych czasach jest coraz więcej rodzin, które czynnie współpracują na rzecz ewangelizacji… W kościele nadeszła godzina rodziny, która jest także godziną rodziny misyjnej” (Anioł Pański , 21 października 2001r).

Swoją obecnością zaszczyciła nas również Para Diecezjalna Domowego Kościoła, Ania i Grzegorz Śliwowscy.

Po Eucharystii udaliśmy się do Zespołu Szkół w Kamionnie, gdzie przygotowany był uroczysty obiad. Tam wszystkich uczestników uroczystości, a było nas razem z naszymi dziećmi około 70 osób, powitała Para Rejonowa DK parafii Kamionna, Bożena i Stanisław Owsianka.

Przy suto zastawionym stole, nie mogło obyć się bez przemówień, wspomnień i wspólnych śpiewów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się galerie zdjęć, obrazujących historię istniejących w parafii kręgów, od powstania do chwili obecnej (oj, pozmienialiśmy się pod każdym względem). Atrakcją wieczoru był misternie wykonany tort, przedstawiający znak Domowego Kościoła. Nie odpaliły tylko sztuczne ognie, ale to w nie przeszkodziło w degustacji tortu. Były również tańce, które wykreowałyKrólową i Króla balu.

Gorące podziękowania za przygotowanie i przebieg uroczystości należą się naszej Parze Rejonowej, Bożence i Stasiowi Owsianka. To przede wszystkim na nich spoczęła odpowiedzialność za organizację radosnego jubileuszu.

Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro i 20 lat DK w parafii Kamionna.

Barbara i Irek Siemkowie

            ZDJĘCIA