Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kiermasz dobra w Łochowie

 

W dniu 12 kwietnia 2015 roku w niedzielę Miłosierdzia Bożego przy kościele NS NMP w Łochowie odbył się „Kiermasz dobra” organizowany przez rodziny Domowego Kościoła, parafialną młodzież KSM i Wolontariat z LO im.Marii Sadzewiczowej w Łochowie, którego celem była zbiórka funduszy na zakup sprzętu dla Artura Pełki umożliwiającego mu oddychanie i wykrztuszanie. Są to czynności życiowe o których my zdrowi na ciele nawet nie myślimy lecz automatycznie je wykonujemy, a nierealne są do wykonania dla Artura cierpiącego na zanik mięśni.

 

 

 

Na kiermaszu były w sprzedaży artykuły spożywcze tj. pierniki i ciasta wypieczone przez wiele dobrych serc oraz różne książki, figurki, aniołki, obrazki, zawieszki, korale itp.

 

Mieszkańcy Łochowa i nie tyko, okazali ogromne serce, hojność i zrozumienie. Najczęściej słyszanym wyrażeniem było „bez reszty”, do pudełka sypały się banknoty po 10zł, 20zł, często po 50zl i 100zł.

 

To bardzo dobrze o nas świadczy, że w tym zabieganym świecie dostrzegamy drugiego cierpiącego człowieka a przez to Chrystusa w nim mieszkającego.

 

Wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz

z serca bardzo gorąco dziękuje Artur z rodzicami

oraz organizatorzy.

 


Jako uczestnicy Kiermaszu dobra bardzo dziękujemy organizatorom, za zorganizowanie tak wspaniałej akcji, Mieliśmy okazję w tę Niedzielę Miłosierdzia okazać choć trochę praktyki, choć odrobinę pomóc. 

Był to wspaniały pomysł, w jak najbardziej odpowiednim czasie. Dziękujemy.

Ania i Grześ