Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęcie roku formacyjnego w Domowym Kościele w Łochowie

 

06 września bieżącego roku wspólnota Domowego Kościoła działająca w Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie wraz z innymi wspólnotami z naszej parafii miała swoją inaugurację roku formacyjnego. 

 

Pierwszym i najważniejszym punktem spotkania była wspólna Eucharystia przygotowana przez rodziny z naszej wspólnoty zarówno od strony liturgicznej poprzez czytania, modlitwę wiernych, czy dary przez Służbę liturgiczną. Po wspólnej modlitwie rozpoczęła się kolejna część spotkania podczas której dotychczasowa para rejonowa Joanna i Grzegorz Ryszawa przekazali pełnioną dotychczas posługę Agnieszce i Tomkowi Gródkowskim po czym nowa para rejonowa przekazała zapalone świece parom animatorskim, odpowiedzialnym za formację 

w poszczególnych kręgach Domowego Kościoła. 
Trzecią część spotkania stanowiły świadectwa małżeństw, które w ostatnim czasie uczestniczyły w rekolekcjach. Małżonkowi dzieląc się tym co doświadczyli ukazywali przede wszystkim, że warto znaleźć czas na wspólne rekolekcje, że warto zawalczyć o to by razem zatrzymać się i zapatrzyć w Boga, który chce im dawać szczęście w życiu rodzinnym. Potwierdzili, że czas rekolekcji jest okazją do wzrastania w jedności małżeńskiej i możliwością do odpoczynku.

Ostatnią część spotkania stanowiły ogłoszenia nowej pary rejonowej odnośnie formacji, propozycji powstania rejonowych diakonii, oraz miejscu spotkań naszych wspólnot. Spotkanie zakończyło błogosławieństwo udzielone przez ks. Arkadiusza, oraz wspólna pieśń.

ks Piotr Jarosiewicz

GALERIA ZDJĘĆ