Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Paschalny Dzień Wspólnoty

 

 

W dniu 22. 05. 2016 r. rejon Łochów Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie, przeżywał Dzień Wspólnoty.

 

 

Tematem było: "Ewangelizować w mocy Ducha Świętego". Na rozpoczęcie dnia wspólnotowa eucharystia pod przewodnictwem księdza moderatora dr. Arkadiusza Siergiejuka i konferencja, która pozwoliła zapoznać się z tematem. Motywem przewodnim był fakt, że nie ma radości bez ewangelizacji, nie ma Jezusa i jego cudów w życiu każdego z nas bez ewangelizacji. Zgodnie ze słowami Papieża
Franciszka mamy ewangelizować w następujący sposób: 1 modlitwa, 2 język miłości, 3. w prawdzie głoszenie dobrej nowiny. Następnym punktem była praca w grupach z tekstami Papieża Franciszka z Evangelii gaudium i odpowiedz na pytania związane z potrzebą ewangelizacji. Na zakończenie dnia Agapa, czyli w radości dzielenie się chlebem (pieczenie kiełbasek) i wspólna zabawa.
Dziękujemy Panu Bogu za wspaniały dzień a całej wspólnocie za liczne przybycie, zaangażowanie i świadczenie o żywym Chrystusie. Potwierdzeniem powyższych słów są zamieszczone zdjęcia ... oraz te, które jeszcze zostaną dodane:)
Dziękujemy KSM Łochów za pomoc w opiece nad dziećmi podczas prac w grupie przez rodziców. Szczególne podziękowania dla: Patrycji Rudnik, Aleksandry Jaczewskiej, Karoliny Kuć i Aleksandry Gródkowskiej.
Pragniemy nadmienić, że Domowy Kościół ma swój baner (widoczny na jednym ze zdjęć). Za pomoc, realizację bardzo dziękujemy wspólnocie, w tym Paulinie Białek i Markowi Pogorzelskiemu.
Z panem Bogiem na każdy dzień,
Agnieszka i Tomek Gródkowscy
para rejonowa

zdjęcia