Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Medal Heleny i Ignacego Jana Paderewskich

 

 

Jak co roku, podczas uroczystej sesji Rady Miasta i Gminy Łochów, odbywającej się 11 listopada , w nasze Narodowe Święto Niepodległości, zostały wręczone Medale Heleny i Ignacego Jana Paderewskich.

 

 

 

W tym roku Kapituła Medalu przyznała to odznaczenie w kategorii – Zasłużony dla Ziemi Łochowskiej – Domowemu Kościołowi gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Laudacja z tej okazji :

Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie jest ruchem formacyjno- modlitewnym, którego celem jest przygotowanie uczestników do służby Bogu i ludziom. Od 25 lat w Parafii Kamionna i od 26 lat w Parafii Łochów istnieją kręgi Domowego Kościoła. Łącznie w 11 kręgach ustawiczne j formacji podaje się około 55 małżeństw sakramentalnych. Zagrożone laicyzacją społeczeństwo, zagrożona rodzina potrzebują świadków. Takimi właśnie są ludzie Domowego Kościoła. Wiara bez uczynków martwą jest, dlatego też małżeństwa te podejmują liczne inicjatywy mające krzewić wartości chrześcijańskie wśród lokalnych społeczności. Są to zawsze wydarzenia bezalkoholowe takie jak pikniki rodzinne Anioły w Łochowie, bale i zabawy sylwestrowe, andrzejkowe, randki małżeńskie i wiele innych. W imię odpowiedzialności za losy naszego Narodu wielu uczestników Ruchu jest członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Owocem formacji jest też wspieranie dzieł charytatywnych kościoła ofiarami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pracą na rzecz uboższych mieszkańców naszej gminy.

Mieliśmy wielki zaszczyt, w imieniu Domowego Kościoła ziemi łochowskiej, odebrania tego wyróżnienia.
Jeszcze raz – dziękujemy Kapitule Medalu za docenienie pracy całej wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Łochów i Kamionna.

Anna i Grzegorz Śliwowscy

 

 ZDJĘCIA MEDALU