Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DZIEŃ WSPÓLNOTY

WIELKOPOSTNY DZIEŃ WSPÓLNOTY W ŁOCHOWIE

 

 W piękne niedzielne popołudnie 13 marca br., w łączności z całym Ruchem Światło-Życie, spotkaliśmy się w Rejonie Łochowskim na Wielkopostnym Dniu Wspólnoty.


Wsłuchaliśmy się w katechezę ks. Pawła, który przedstawił nam cztery filary Słowa : głoszenie, Eucharystię, modlitwę i wspólnotę. Poznaliśmy znaczenie tych filarów dla naszego życia, dla naszych wspólnot. Przypomnieliśmy też sobie jaką rolę odgrywa Kościół w odczytywaniu i przekazywaniu Słowa Bożego.


Wspólnie ubogaciliśmy się świadectwami o wsłuchiwaniu się w Słowa Pana w Kościele, we wspólnocie, na modlitwie i w Eucharystii.


Doświadczyliśmy wspólnego Spotkania z Panem na Namiocie Spotkania, rozważając słowa Ewangelii skierowane na ten dzień do nas.

Wspólnie też, na spotkaniu w grupach, dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami na temat katechezy, jak my rozumiemy wsłuchiwanie się w Głos Pana w Kościele, jak przyjmujemy i przekazujemy innym Naukę Chrystusa.


Zakończeniem naszego spotkania była uroczysta Eucharystia i radosne świętowanie wzajemnej obecności na Agapie.

A&G